Menu Zamknij

SPARING Z BAŁTYKIEM

fot. Olimpia Elbląg (Lukee Sky)

Po grze kontrolnej w Gdyni wracamy do domu, gdzie po raz pierwszy podczas bieżącego okresu przygotowawczego rozegramy mecz sparingowy. Rywalem Związkowych będzie inny przedstawiciel trójmiejskiej „sceny” piłkarskiej – trzecioligowy Bałtyk Gdynia. Początek spotkania w piątek o godzinie 16:00 na boisku przy ul. Skrzydlatej 1a.


Mija blisko rok od ostatniego spotkania Olimpii z Bałtykiem. Podobnie jak wtedy tę konfrontację poprzedził mecz z Arką, lecz dla odmiany nie był to drugi test Związkowych podczas zimowych przygotowań, ani też pierwszy rozgrywany na własnym obiekcie. Dokładniej był to półmetek terminarza, jednak niechętnie wracamy myślami do tego okresu, gdyż po pierwszych trzech grach ani razu nie cieszyliśmy się ze zwycięstwa jak i ze zdobytych bramek, a na domiar złego sparing z Bałtykiem zakończył się dla nas porażką 0:1.  

Te karty historii są już tylko wspomnieniem, a obydwie drużyny przeszły swoje zmiany przede wszystkim personalne, zaś niezmiennym faktem pozostały szczeble rozgrywkowe, na których występują. Bałtyk Gdynia nieustannie od sezonu 2012/13 jest przedstawiany jako trzecioligowiec i na ten moment zajmuje 14. lokatę z dorobkiem 18 punktów. Z pewnością ten wynik będą starali się poprawić wiosną, gdyż owe miejsce w tabeli jest niebezpiecznie bliskie do strefy spadkowej, którą otwiera Jarota Jarocin tracąca do Bałtyku tylko 2 „oczka”.

Dla najbliższego rywala Olimpii to także będzie druga potyczka podczas zimowych przygotowań. Póki co mają za sobą wysokie zwycięstwo (9:0) nad czwartoligowym Borowiakiem Czersk, w którym duży udział miał 19-letni Igor Jankowski czterokrotnie wpisujący się na listę strzelców. Pozostałe mecze kontrolne zagrają przeciwko Wierzycy Pelplin, MKS Władysławowo, Gedanii Gdańsk, Lechii II Gdańsk, Raduni Stężyca, GKS Wikielec oraz Concordii Elbląg.

 

 

SPARING #2 – zima 2022

ZKS Olimpia Elbląg vs SKS Bałtyk Gdynia

piątek, 28 stycznia, godzina 16:00
ul. skrzydlata 1a, elbląg

 


Harmonogram gier sparingowych:

  • 22.01 (sobota) – Arka Gdynia 2:1 Olimpia Elbląg (w Gdyni, Narodowy Stadion Rugby, 11:00)
  • 28.01 (piątek) – Olimpia Elbląg vs Bałtyk Gdynia (w Elblągu, ul. Skrzydlata 1a, 16:00)
  • 05.02 (sobota) – Olimpia Elbląg vs Stolem Gniewino (w Elblągu, ul. Skrzydlata 1a, 12:00)
  • 08.02 (wtorek) – Pogoń Szczecin vs Olimpia Elbląg (w Szczecinie, 12:00)
  • 12.02 (sobota) – Olimpia Grudziądz vs Olimpia Elbląg (w Świeciu, 12:00)
  • 19.02 (sobota) – Olimpia Elbląg vs GKS Przodkowo (w Elblągu, ul. Skrzydlata 1a, 12:00)
  • 19.02 (sobota) – Olimpia Elbląg vs Jeziorak Iława (w Elblągu, ul. Skrzydlata 1a, 14:00)