Menu Zamknij

NIESKUTECZNOŚĆ TRWA (SPARING #3)

Za nami trzeci sparing i nadal nie poznaliśmy strzelca choćby jednej bramki dla Olimpii Elbląg podczas okresu przygotowawczego. Po bezbramkowym remisie z Radunią oraz porażce 4:0 z Arką piłkarze Jacka Trzeciaka pechowo przegrali z trzecioligowym Bałtykiem Gdynia po golu z 83. minuty autorstwa Adama Gołuńskiego. Zapis z transmisji możesz zobaczyć klikając tutaj.

Kolejny test-mecz, a nieskuteczność pod bramką przeciwnika trwa, choć prób zdobycia bramki nie brakowało. Najbliżej wpisania się na listę strzelców był najpierw Orest Tkachuk, ale jego uderzenie lewą nogą odbiło się od poprzeczki, a niewiele później w dobrej sytuacji znalazł się Marcin Bawolik, lecz i tym razem piłka nie znalazła drogi do bramki. Zatem gdzie leży problem w grze Olimpii?

Sytuacje potrafimy wykreować, tutaj nie ma o czym mówić, dochodzimy do sytuacji, tylko mamy problem z decyzyjnością, skutecznością i ustawieniem. Teraz bramkę straciliśmy w głupi dla nas sposób, po kontrze, która nie miała prawa skończyć się golem.

– powiedział trener Jacek Trzeciak. Trudno się nie zgodzić z tymi słowami, bo w zarówno w spotkaniu z Bałtykiem, jak i w tych poprzednich, jego piłkarze potrafili przetransportować się z futbolówką w pole karne rywala, jednak często brakowało zwyczajnego podjęcia decyzji o strzale. Być może ten problem rozwiąże się w momencie, gdy na boisko powróci Janusz Surdykowski. Pytamy więc trenera, kiedy będziemy mogli ujrzeć na murawie najskuteczniejszego zawodnika zespołu?

Janek już z nami trenuje, jego sytuacja się polepsza. Nie mamy gwarancji, że zagra w sobotę z Huraganem, ale najważniejsze, że idzie to w dobrą stronę.

Mecz z Huraganem Morąg (III liga) odbędzie się w najbliższą sobotę (6.02) na boisku przy ul. Skrzydlatej o godzinie 12:00. Spotkanie będzie rozgrywane bez udziału publiczności. Prosimy pozostać w domach.


Sparing #3

Kompleks boisk sportowych, skrzydlata 1a, elbląg
środa, 3 luty, godzina 18:30

ZKS Olimpia Elbląg 0:1 (0:0) SKS Bałtyk Gdynia

Olimpia Elbląg: Andrzej Witan – Paweł Kazimierowski, Tomasz Lewandowski, Kamil Wenger, Tomasz Sedlewski – Sebastian Kamiński, Klaudiusz Krasa, zawodnik testowany, Dawid Jabłoński, Marcin Bawolik – Orest Tkachuk

W drugiej połowie na boisku pojawili się: Paweł Rutkowski, Łukasz Sarnowski, Wojciech Zyska, Michał Ressel, Oskar Kordykiewicz, Filip Sobiecki, Jakub Branecki.


Terminarz gier sparingowych:

  • 23.01 – Olimpia Elbląg 0:0 Radunia Stężyca (III liga)
  • 30.01 – Arka Gdynia (I liga) 4:0 Olimpia Elbląg
  • 03.02 – Olimpia Elbląg 0:1 Bałtyk Gdynia (III liga)
  • 06.02 – Olimpia Elbląg vs Huragan Morąg (III liga)
  • 13.02 – Olimpia Grudziądz (II liga) vs Olimpia Elbląg
  • 20.02 – Olimpia Elbląg vs Polonia Lidzbark Warmiński (IV liga)
[ngg src=”galleries” ids=”68″ display=”basic_thumbnail” thumbnail_width=”260″ thumbnail_height=”180″]