Menu Zamknij

LICENCJA PRZYZNANA!

Komisja ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej pozytywnie rozpatrzyła wniosek o przyznanie licencji upoważniającej Klub do uczestnictwa w rozgrywkach Fortuna 1. Lidze dla Związkowego Klubu Sportowego Olimpia Elbląg w sezonie 2020/21.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy Państwa, o otrzymaniu deklaracji z ramienia Prezydenta Miasta w sprawie instalacji systemu podgrzewanej murawy na Stadionie Miejskim przy ul. Agrykola 8, a także o konieczności skompletowania dokumentacji dla Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Ten proces przeszedł pomyślnie i w tym momencie ZKS Olimpia Elbląg może pełnoprawnie wziąć udział w barażach o grę w Fortuna 1. Lidze, a także otrzymała licencję upoważniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym.

Ponadto w ramach nałożonego nadzoru infrastrukturalnego zobowiązuje się Klub do wyposażenia stadionu w podgrzewaną murawę w terminie do 31 października 2021 roku.

Z tego miejsca chcielibyśmy jeszcze raz gorąco podziękować Prezydentowi Miasta Elbląga – Panu Witoldowi Wróblewskiemu, za podjęcie tak kluczowej decyzji dla przyszłości Olimpii Elbląg.