Menu Zamknij

SZANSA NA LICENCJĘ

W poniedziałek (13.07) Klub otrzymał pismo z ramienia Prezydenta Miasta Elbląga Witolda Wróblewskiego, o rozpoczęciu planowania instalacji podgrzewanej murawy na Stadionie Miejskim przy ul. Agrykola 8.

W ten sam dzień ZKS Olimpia Elbląg wysłał prośbę do Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Komisji Licencyjnej, o umożliwienie przedstawienia dokumentacji niezbędnej do otrzymana licencji na grę w 1. Lidze oraz możliwości przystąpienia do gry w barażach. Wczoraj (14.07) Klub otrzymał decyzję od PZPN, która informuje o konieczności skompletowania całej dokumentacji do najbliższego piątku (17.07). 

Pragniemy podziękować Panu Prezydentowi Wróblewskiemu za podjęcie tak ważnej decyzji, która nie tylko daje możliwość podniesienia poziomu sportowego w mieście, ale także pomoże w dalszym rozwoju wychowanków Akademii Olimpii Elbląg. Ponadto ta inwestycja jest kluczowa w kontekście przyszłości 2. Ligi, gdyż już niebawem także na tym poziomie rozgrywkowym posiadanie podgrzewanej murawy będzie obowiązkowe.

Do końca sezonu pozostały 3 spotkania (Stal Rzeszów, Legionovia Legionowo, Garbarnia Kraków), a Klub z dorobkiem 47. punktów wciąż znajduje się w strefie barażowej i ma duże szanse na walkę o awans. Brakuje już naprawdę niewiele, a aktualna kadra może jeszcze sprawić miłą niespodziankę wszystkim Olimpijskim Kibicom, za co mocno trzymamy kciuki i kibicujemy do ostatniego gwizdka.