ZWYCIĘSTWO NAD SOKOŁEM

Dzisiejsza dobra dyspozycja zawodników Olimpii właściwie przełożyła się na końcowy rezultat spotkania. Chociaż bramek mogło paść więcej, to i tak żaden kibic nie miał prawa narzekać na grę swoich ulubieńców. Olimpia zwycięża 1:0 nad Sokołem Ostróda notując pierwszą wygraną w okresie przygotowawczym.

Podopieczni trenera Noconia przerwali dzisiaj nieszczęsną passę porażek w spotkaniach towarzyskich:

Wiadomo, że wyniki w meczach sparingowych są sprawą mniej istotną, lecz zawsze to lepiej wygrać aniżeli przegrać. Pierwsza odsłona spotkania była ciekawa, oglądaliśmy kilka fajnych akcji, ale szkoda tych niewykorzystanych sytuacji. Po zmianie połów podobał mi się pierwszy kwadrans, bo potem tempo zawodów już zdecydowanie opadło.

– powiedział po meczu trener Adam Nocoń.

Najważniejszy moment spotkania nastał w 37 minucie. Do wykonania rzutu rożnego podszedł Damian Szuprytowski, który dośrodkował w pole karne, gdzie najlepiej odnalazł się Tomasz Lewandowski i wygrał pojedynek główkowy. Piłka odbita przez kapitana Olimpii trafiła pod nogi Cezarego Demianiuka, który skierował futbolówkę do siatki przeciwnika i wyprowadził drużynę na jednobramkowe prowadzenie.

Jak się później okazało było to jedyne trafienie, które oglądaliśmy dzisiaj na boisku przy ul. Skrzydlatej, choć innych sytuacji do zmiany rezultatu nie brakowało. Chwilę przed golem Demianiuka swoją obecność zaznaczył Szuprytowski, którego uderzenie lewą nogą sprzed pola karnego zatrzymało się na poprzeczce. Oprócz tego Związkowi kilkukrotnie stwarzali zagrożenie po grze z kontrataku, lecz przy finalizacji brakowało precyzji i skuteczności.

Kolejny test Olimpii już w najbliższą środę. Narodowy Stadion Rugby w Gdyni będzie areną zmagań przeciwko lokalnej ekipie Bałtyku Gdynia. Więcej informacji o meczu wkrótce.

ZKS Olimpia Elbląg 1:0 Sokół Ostróda