Menu Zamknij

ŻAKI Z TYTUŁEM WICEMISTRZA (2013)

Nie tylko Orliki, ale także Żaki z rocznika 2013 mogą poszczycić się tytułem wicemistrza województwa warmińsko-mazurskiego. Regionalny finał rozgrywek ligi Żak „Niebieskiej Grupy 1” rozegrano w Braniewie, a młodzi Olimpijczycy spisali się tam na medal.

Finał rozgrywek zorganizowany został w niedzielę (25 paź) na Stadionie Miejskim w Braniewie, a wzięło w nim udział 6 drużyn, po 3 zwycięskie z każdego półfinału – ZKS Olimpia Elbląg III, MMKS Concordia Elbląg, MKS Zatoka Braniewo oraz LKS Agat Jegłownik, MKS Zatoka Braniewo II i AMP EL FUTBOL Elbląg. Zatem czekało nas aż 30 emocjonujących meczów.

Drużyna trenerów Tomasza Sambora oraz Michała Ressela rozegrała 5 spotkań, podczas których trzykrotnie cieszyła się ze zwycięstwa, raz zremisowała oraz jednokrotnie uległa drużynie, która jak się okazało później, zwyciężyła cały turniej. Taki bilans pozwolił im na zajęcie drugiego miejsca w wielkim finale!

Wyniki:

 • ZKS Olimpia Elbląg 1:0 AMP EL FUTBOL Elbląg
 • ZKS Olimpia Elbląg 0:4 MMKS Concordia Elbląg
 • MKS Zatoka II Braniewo 1:3 ZKS Olimpia Elbląg
 • ZKS Olimpia Elbląg 0:0 MKS Zatoka Braniewo
 • LKS Agat Jegłownik 0:4 ZKS Olimpia Elbląg 

Tabela końcowa:

 1. MMKS Concordia Elbląg – 15pkt
 2. ZKS Olimpia Elbląg – 10pkt
 3. MKS Zatoka Braniewo – 8pkt
 4. LKS Agat Jegłownik – 7pkt
 5. AMP EL FUTBOL Elbląg – 3pkt
 6. MKS Zatoka II Braniewo – 0pkt

Jako trenerzy najbardziej jesteśmy dumni z progresu, jaki z każdym kolejnym treningiem robią dzieci. Cieszy też coraz większe zgranie drużyny, co było widać w dzisiejszych meczach. Mimo, że chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę, to nie zabrakło ciekawych podań, efektownych asyst i strzelonych goli.

– mówił trener Tomasz Sambor bezpośrednio po zakończeniu turnieju.