ŻAK: DWA TURNIEJE OKRASZONE PUCHARAMI

W weekend 19-20 października zawodnicy rocznika 2011 wzięli udział w dwóch turniejach w ramach ligowych rozgrywek Żaków.

W sobotę drużyny Olimpii II i Olimpii III zagrały w Braniewie półfinał ligi niebieskiej.

Olimpia II okazała się bezkonkurencyjna, wygrała wszystkie swoje mecze, a najbardziej wyrównane okazało się spotkanie z kolegami z Olimpii III.

Wyniki:

vs Barkas Tolkmicko 7:0 (Wiercioch 3, Pabich 2, Kaliszewski, Łodygo)
vs Warmia Braniewo 4:0 (Wiercioch, Kolasa, Pabich , Kaliszewski)
vs Zalew Frombork 6:0 (Pabich 2, Drobiszewski 2, Łodygo, Wiercioch)
vs Zatoka II Braniewo 6:0 (Łodygo, Kaliszewski, Kolasa, Pabich, Czupajło, samobójcza)
vs Olimpia III Elbląg 1:0 (Gawalkiewicz)

Bez straty bramki Olimpia II zajęła I miejsce w całym turnieju!

Zespół Olimpii III odniósł trzy zwycięstwa i dwie porażki:

vs Zatoka II Braniewo 5:0 (Kawczyński 2, Saunders 2, Prokurat )
vs Zalew Frombork 8:1 (Prokurat 2, Polkowski 2, Bona 2, Dąbrowski 2)
vs Barkas Tolkmicko 2:3 (Prokurat, Polkowski)
vs Warmia Braniewo 3:1 (Perwenis, Kawczyński, Dębek)
vs Olimpia II Elbląg 0:1

Dało to Olimpii III Elbląg III miejsce w turnieju.

Osiągnięte wyniki pozwoliły obu drużynom awansować do regionalnego finału niebieskiej ligi żaków!!!

Komentarz trenera Konrada Wasilewskiego:

– To był bardzo udany turniej, chłopcy pokazali się z jak najlepszej strony. Wyniki nie są tu najważniejsze, chociaż oczywiście cieszą. Ważniejsze jednak jest to co chłopcy pokazali na boisku i sposób w jaki te wyniki osiągnęli. Wielkie brawa dla nich.

Składy:

Olimpia II Elbląg: Białoszewski Marcel, Czupajło Michał, Drobiszewski Wojciech, Gawalkiewicz Franciszek, Jussis Wojciech, Kaliszewski Oskar, Kolasa Szymon, Łodygo Mateusz, Pabich Maciej, Wiercioch Marcel

Olimpia III Elbląg: Bona Fabian, Dąbrowski Maciej, Dębek Bartosz, Kawczyński Piotr, Perwenis Konstanty, Prokurat Wojtek, Serniak Kacper, Polkowski Antoni

W niedzielę swój finałowy turniej w lidze żaków zagrała pierwsza drużyna Olimpii Elbląg rocznik 2011.

Na stadionie w Lubawie zmierzyło się ze sobą 6 najlepszych drużyn tej kategorii wiekowej w województwie. Grano systemem każdy z każdym, 16 minut bez przerwy.

W pierwszym meczu młodym Olimpijczykom przyszło się zmierzyć z drużyną Constractu II Lubawa. Początek był bardzo nerwowy, ale po kilku minutach Olimpia opanowała sytuację i pewnie wygrała to spotkanie 3:0.

Po dosłownie chwili odpoczynku kolejny mecz, tym razem z Zatoką Braniewo. Mecz typowej walki, obie drużyny popełniły sporo błędów, niestety to zawodnicy z Braniewa potrafili je wykorzystać i wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Pogoń za wynikiem niestety nie powiodła się, Olimpia nie wykorzystała trzech stuprocentowych okazji, co w myśl starego piłkarskiego powiedzenia zemściło się stratą kolejnej bramki. Ostatecznie Olimpia uległa Zatoce 0:3.

Mecz przerwy i trzecie spotkanie. Huragan Morąg to zespół z którym Olimpia rywalizowała w turniejach eliminacyjnych jak i półfinale. Mecze pomiędzy tymi drużynami były zawsze wyrównane i zacięte, jednak … nie tym razem. Szybko zdobyte prowadzenie pozwoliło Olimpijczykom prowadzić grę w tym meczu i zdecydowanie wygrać 3:0

Kolejne spotkanie i mecz z Dryżyną Fortuna Białe Orły Gągławki. Mecz pod wyraźne dyktando Olimpii i jej zwycięstwo 4:1.

Wyniki tak się ułożyły, że ostatni mecz decydował o II miejscu. Gospodarz turnieju, Constract Lubawa to zespół z którym Olimpia mierzyła się już kilkakrotnie czy to na turniejach czy grając ze sobą sparingi. Zapowiadał się wyrównany mecz. Młodzi Olimpijczycy bardzo dobrze weszli w to spotkanie, zdominowali przeciwników, kontrolowali grę przez cały mecz kończąc go wynikiem 4:0 i zajmując II miejsce w cały turnieju!!!