Menu Zamknij

Z REZERWAMI LECHA PRZED KAMERAMI TVP

fot. ZKS Olimpia Elbląg

Po raz drugi w tym sezonie mecz Olimpii Elbląg skupia na sobie uwagę Telewizji Polskiej . Tym razem transmisja w TVP Sport wiąże się z pojedynkiem Związkowych z rezerwami Lecha Poznań. Początek spotkania w niedzielę (26 września) o godzinie 18:15.

To już trzeci sezon młodego Kolejorza na poziomie centralnym. Drużynie z Poznania wciąż przyświeca  ten sam cel – systematyczne wprowadzanie uzdolnionej młodzieży na poziom seniorski oraz utrzymanie zespołu w lidze. Szczególnie ten drugi aspekt sprawia Dumie Wielkopolski najwięcej trudności, choć jak pokazuje ich pozycja, za każdym razem wychodzą z opresji bez szwanku.

Debiutancki sezon zakończyli na 13. miejscu z zapasem tylko jednego punktu do strefy spadkowej, a rok później nieco spokojniej zakończyli rozgrywki trzymając czteropunktowy dystans od czerwonej strefy. Na aktualnym etapie rozgrywek drużyna Artura Węski ma na swoim koncie 12 punktów, na co składają się 4 zwycięstwa oraz 5 porażek, z czego 3 przypadają na spotkania rozgrywane w delegacji. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że ich piętą achillesową są właśnie mecze wyjazdowe, jednak biorąc pod uwagę liczbę punktów zdobytych poza Poznaniem (6 punktów), w tej klasyfikacji młody Lech zajmuje wysokie 6. miejsce. Co ciekawe, w tabeli meczów na swoim stadionie, Olimpia także figuruje na 6. lokacie (10 punktów).


Zawody poprowadzi Albert Różycki z Łodzi, a asystować na liniach będą Piotr Szubielski oraz Arkadiusz Śpiewak. W roli sędziego technicznego obejrzymy Dawida Wiśniewskiego.


UWAGA! Każda trybuna ma przypisaną bramę wejściową, których otwarcie odbywa się na godzinę przed pierwszym gwizdkiem.

  • A1 oraz B3 – ul. Agrykola
  • A2 – ul. Wspólna
  • VIP – ul. Kościuszki (między torem łyżwiarskim a halą MOS)

10. kolejka, ewinner 2. liga

ZKS Olimpia Elbląg (6.) vs KKS Lech II Poznań (11.)

niedziela, 26 WRZEŚNIA, godzina 18:15
Stadion Miejski, ul. agrykola 8


Transmisję obejrzysz na kanale TVP Sport a także na stronie sport.tvp.pl.


GŁÓWNYMI SPONSORAMI OLIMPII ELBLĄG SĄ: