Menu Zamknij

Z POGONIĄ W PUCHARZE

Zanim nowy zespół Olimpii zaprezentuje się przed własną publicznością podczas meczu o punkty, musi zmierzyć się w pucharach z Pogonią Siedlce, a więc starą dobrą znajomą z ligowej tabeli. Mecz w ramach rundy wstępnej Fortuna Pucharu Polski odbędzie się w środę (4 sierpnia) o godzinie 17:00 na Stadionie Miejskim w Siedlcach.

W rundzie wstępnej uczestniczy 10 zespołów, które w poprzednim sezonie eWinner 2. Ligi ulokowały się w tabeli na miejscach od 10. do 19. Na tym etapie czeka nas 5 pojedynków, a wszystkie z nich zostaną rozegrane w środę. Finisz sezonu 2020/21 związał ze sobą Pogoń i Olimpię, a więc zespoły które znają się bardzo dobrze z ligowych potyczek. Ostatni raz Związkowi w Siedlcach grali 4 listopada 2020 roku i zapewne wielu kibicom ten pojedynek zapadł w pamięci. Wtedy padło aż 7 bramek, obejrzeliśmy gonitwę Olimpijczyków, którzy odrobili wynik 3:0 doprowadzając w 71. minucie do remisu, jednak chwilę później kropkę nad i postawił Brodziński wykorzystując odgwizdany rzut karny. Rewanż z 28 kwietnia 2021 roku w Elblągu zakończył się bezbramkowym remisem i nie zapisał się w kartach historii żadnego z klubów.

Można powiedzieć, że teraz obie ekipy poznają się na nowo, gdyż w jednym i drugim obozie doszło do sporych roszad kadrowych. Z Pogonią pożegnało się aż 10 zawodników, a 11 przywitało się z nowym klubem. Mały wyjątek stanowi Cezary Demianiuk, który jest wychowankiem Biało-Niebieskich i został wypożyczony z Resovii Rzeszów. Jest on także doskonale znany kibicom Olimpii z racji jego występów dla klubu z Elbląga w sezonach 2018/19 i 2019/20.

Siedlczanie podobnie jak Związkowi rozpoczęli sezon od podziału punktów. W swoim pierwszym spotkaniu mierzyli się z Ruchem Chorzów i do 76. minuty przegrywali przy ul. Cichej 1:0, lecz dzięki trafieniu Macieja Górskiego doprowadzili do wyrównania. Okres przygotowawczy wykorzystali na rozegranie trzech test-mecżów, jednak wszystkie zakończyły się dla nich porażką.

Zawody w ramach rundy wstępnej Fortuna Pucharu Polski poprowadzi arbiter Piotr Rzucidło z Warszawy, a na liniach asystować będą mu Bolesław Rosa i Tomasz Niemirowski.


RUNDA WSTĘPNA, FORTUNA PUCHAR POLSKI

MKP Pogoń Siedlce vs ZKS Olimpia Elbląg

środa, 4 sierpnia, godzina 17:00
stadion miejski, ul. JANA PAWŁA II 6


GŁÓWNYMI SPONSORAMI OLIMPII ELBLĄG SĄ: