Menu Zamknij

Z Pogonią Siedlce w rundzie wstępnej Pucharu Polski

Już jutro o godz. 16:00 rozpoczniemy zmagania w rundzie wstępnej Pucharu Polski. Na Stadionie Miejskim w Siedlcach zmierzymy się z miejscową Pogonią - drużyną dobrze nam znaną!

Ekipa z Siedlec zmagania na drugoligowym froncie rozpoczęła od dwóch remisów (1:1 na inaugurację z rezerwami ŁKS-u Łódź i 0:0 w trzeciej kolejce ze Stomilem oraz zwycięstwa w drugim meczu 2:0 nad Stalą Stalowa Wola. 

Pogoń miniony sezon zakończyła na ósmej lokacie ligowej tabeli. Na taki bilans złożyło się 13 zwycięstw, 9 remisów i 12 porażek. Na własnym obiekcie Siedlczanie schodzili pokonani jedynie 4 razy.

W przerwie letniej w Pogoni doszło do kilku roszad w kadrze drużyny. Z Siedlcami pożegnali się: Nikodem Fiedosewicz, Marcel Grochowski, Maciej Kikolski, Maciej Kołoczek, Marcinho, Jakub Pek, Michał Rutkowski, Dawid Smu, Orest TkaczukiMaciej Wichtowski. Do klubu dołączyli m.in.: Jakub Burek (KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski), Dawid Burka (Górnik Polkowice), Hubert Derlatka (Broń Radom), Lukáš Hrnčiar ( Siarka Tarnobrzeg), Paweł Łydkowski (Olimpia Zambrów), Robert Majewski (Wisła Puławy) czy Piotr Pyrdoł (P – Skra Częstochowa).

Od 13 czerwca nowym opiekunem klubu z Siedlec jest Marek Brzozowski, który zastąpił na tym stanowisku Macieja Sorokę. Z kolei nowym kapitanem drużyny sotał były Olimpijczyk, Tomasz Lewandowski.

W sezonie 22/23 mierzyliśmy się z Pogonią dwukrotnie. W rundzie jesiennej z Siedlec wróciliśmy z 3 punktami po zwycięstwie 1:0 (bramka Arona Stasiaka). Wiosną na A8 podzieliliśmy się punktami po remisie 1:1.

 

 

Runda wstępna Fortuna Pucharu Polski

Pogoń Siedlce x Olimpia Elbląg

Środa, 8.08, godz. 16:00