Menu Zamknij

Z Kotwicą po raz piąty!

W drugiej kolejce 2. Ligi zespół Przemysława Gomułki uda się do Kołobrzegu, gdzie zmierzy się z miejscową Kotwicą. Co wiemy o rywalu i jak wygląda dotychczasowy bilans konfrontacji?

Kotwica Kołobrzeg sezon 2022/2023 zakończyła na 3. lokacie z dorobkiem 59. punktów, na co złożyło się 17 zwycięstw, 8 remisów i 9 porażek. Taki wynik beniaminka można uznać za rewelacyjny – do pełni radości zabrakło jedynie awansu na zaplecze Ekstraklasy. W półfinale baraży podopieczni trenera Bartoszka musieli uznać po dogrywce wyższość Motoru Lublin (1:2).

Drużyna znad morza z początkiem obecnego sezonu zaliczyła lekki falstart. W inauguracyjnym spotkaniu wyjazdowym lepsza okazała się Polonia Bytom, odnosząc skromne zwycięstwo 1:0. Nie zmienia to faktu, że plany Kotwy na ten sezon to ponowna walka o zaplecze Ekstraklasy. „- Będziemy na pewno lepiej przygotowani do skutecznej walki o I ligę w tym sezonie, zarówno jeśli chodzi o infrastrukturę, sztab szkoleniowy, jak i zespół. Jako zarząd również okrzepliśmy na szczeblu centralnym. Zdecydowanie więcej wiemy niż przed rokiem, wiemy, czego możemy się w tej lidze spodziewać. Pod każdym względem do nowych rozgrywek przystąpimy mocniejsi” – mówił przed sezonem Adam Dzik, prezes Kotwicy Kołobrzeg.

Co zmieniło się w kadrze drużyny Macieja Bartoszka w okresie letniej przerwy? W drużynie zakontraktowano Jakuba Rzeźniczaka (Wisła Płock), Marka Kozioła (ŁKS Łódź), Jakuba Żubrowskiego (Zagłębie Lubin), Olafa Nowaka (Stilon Gorzów Wlkp.) czy Patryka Pytlewskiego (Górnik II Zabrze). Przed jutrzejszym spotkaniem smaczku może dodać fakt, że kolejnym wzmocnieniem Kotwicy jest dobrze znany z Elbląga Aron Stasiak, który kolejny sezon wypożyczenia z Pogoni Szczecin spędzi właśnie w Kołobrzegu.

Kotwicę opuścili:  Kamil Bartoś ( Olimpia Elbląg), Adrian Bielka ( Korona Kielce), Jakub Bojas ( Zawisza Bydgoszcz), Adam Frączczak ( Pogoń II Szczecin), Miłosz Garstkiewicz ( Stomil Olsztyn), Grzegorz Goncerz (Sparta Katowice), Damian Kostkowski (Olimpia Grudziądz), Paweł Łysiak ( Wieczysta Kraków), Bartosz Neugebauer (Górnik Zabrze), Janusz Nojszewski ( Wisła Puławy), Robert Obst (Gwardia Koszalin), Łukasz Sierpina (Karkonosze Jelenia Góra), Adrian Skrzyniak (Lechia Tomaszów Mazowiecki), Jakub Szarpak (Broń Radom) i Łukasz Wolsztyński (P – Stal Mielec).

Bilans konfrontacji:

12.11.16 r. – Kotwica Kołobrzeg – Olimpia Elbląg 2:2 (Piceluk x2)

03.06.17 r. – Olimpia Elbląg – Kotwica Kołobrzeg 1:1 (Niburski)

01.10.22 r. – Olimpia Elbląg – Kotwica Kołobrzeg 2:0 (samobójcza, Wojtyra)

07.05.23 r. – Kotwica Kołobrzeg – Olimpia Elbląg 2:0


 

2. kolejka 2. Ligi

Kotwica Kołobrzeg (17.) x Olimpia Elbląg (9.)

Sobota, 29.07, godz. 18:00