Menu Zamknij

Z Czarnymi Koszulami o komplet punktów.

Jutro o godzinie 15:00 zespół prowadzony przez Przemysława Gomułkę zmierzy się na własnym stadionie z beniaminkiem 2. Ligi – Polonią Warszawa.

Popularne Czarne Koszule to beniaminek ligi, który może pochwalić się bardzo udanym startem sezonu. Zespół prowadzony przez trenera Rafała Smalca po czternastu kolejkach gier plasują się na drugim miejscu w ligowej stawce, z dziesięcioma punktami straty do Kotwicy Kołobrzeg. Na bilans 25. punktów złożyło się w sumie sześć zwycięstw, aż siedem remisów i jedna porażka. Bilans bramkowy tych spotkań to 25. bramek strzelonych i 16. straconych. Najskuteczniejszym zawodnikiem stołecznej drużyny jest ex-olimpijczyk Michał Fidziukiewicz z dorobkiem 8. strzelonych bramek.

Polonia Warszawa po kilku latach gry na makroregionalnym poziomie wróciła w tym sezonie na szczebel centralny. Wato przypomnieć, że Czarne Koszule to m.in. dwukrotny Mistrz Polski i dwukrotny zdobywca Pucharu Polski. W 1999 roku drużyna z Warszawy dotarła do półfinału Pucharu Intertoto UEFA.

Jak prezentuje się aktualna forma Polonii? W ostatnich pięciu meczach ekipa trenera Smalca zanotowała 3 remisy ( 1:1 z Garbarnią w poprzedniej kolejce, 1:1 z GKS-em Jastrzębie i 1:1 z Kotwicą Kołobrzeg) i dwa zwycięstwa (3:2 z KKS-em i 2:1 z rezerwami Zagłębia),

W jutrzejszym meczu sztab szkoleniowy Polonii nie będzie mógł skorzystać z kontuzjowanych: Kacpra Górskiego, Szymona Jarosza, Janiora Radzińskiego, Mateusza Michalskiego, Marcina Pieńkowskiego i pauzującego za nadmiar żółtych kartek Eryka Mikołajewskiego.

W dotychczasowej historii naszego Klubu możemy znaleźć 6 ligowych spotkań przeciwko Polonii Warszawa. Po raz pierwszy oba zespoły spotkały się ze sobą w sezonie 1980/81. Wówczas w rundzie jesiennej w Elblągu padł remis 1:1, a w rundzie rewanżowej przywieźliśmy komplet punktów ze stolicy wygrywając skromnie, 1:0 po bramce Radowskiego z 87′. To zwycięstwo zapewniło nam również powrót na poziom 2. ligi po kilkuletniej przerwie. Po raz ostatni Olimpia Elbląg i Polonia naprzeciw siebie stanęły 11. marca 2017r. W Elblągu zwyciężyli Związkowi 2:1 po bramkach Damiana Szuprytowskiego i Antona Kolosova. Łączny bilans spotkań ligowych to 2 zwycięstwa Olimpijczyków. 3. remisy i jedna wygrana Polonii. Bilans bramkowy to 7:8 na korzyść Polonii..

Pierwszy gwizdek arbitra już jutro o godzinie 15:00. Do zobaczenia na A8!

Transmisję z tego spotkania obejrzysz na platformie WP Pilot! 


GŁÓWNYMI SPONSORAMI OLIMPII ELBLĄG SĄ: