Menu Zamknij

Wrócić z Siedlec z 3. punktami.

Czas na czwartą ligową potyczkę. Już dziś Żółto-biało-niebiescy zapakują sprzęt do klubowego autokaru i udadzą się w ponad 300. kilometrową drogę do Siedlec. Tam, na Stadionie Miejskim, jutro o godz. 17:00 zabrzmi pierwszy gwizdek sędziego Filipa Kaliszewskiego.  

Drużyna Przemysława Gomułki potrzebuje pierwszego zwycięstwa w lidze – miejmy nadzieję, że jutro uda się ten cel zrealizować w dobrym stylu i wrócić do Elbląga z trzema oczkami.  

Teoretycznie jest to mecz, który powinien zagwarantować nam obejrzenie kilku bramek. Historia konfrontacji z Pogonią Siedlce pokazuje, że w dotychczasowych 14. meczach ligowych padły łącznie aż 33 bramki.

Zespół prowadzony przez Damiana Guzka ostatni sezon ligowy zakończył na 10. miejscu w tabeli. Patrząc przez pryzmat wyłącznie rundy wiosennej 21/22 – zajęli bardzo wysokie, 6. miejsce. Dobra runda sprawiła, że zawodnikami Biało-niebieskich zainteresowały się inne kluby, co w konsekwencji doprowadziło do osłabienia zespołu przed startem obecnych rozgrywek. Maciej Górski, strzelec 16. bramek na ligowych boiskach przeniósł się do Resovii, Miłosz Przybecki z kolei Siedlce zamienił na Islandię i od obecnego sezonu reprezentuje barwy KFK Kópavogur. Z klubem pożegnali się także tacy zawodnicy jak Miguel López, Robert Majewski, Rafał Misztal, Wiktor Preuss, Wojciech Trochim czy Eryk Więdłocha. W ich miejsce klub zakontraktował m.in. Wojciecha Dzięcioła z Sokoła Ostróda, Damiana Nowaka z Sandecji, Michała Rutkowskiego z GKS Jastrzębie oraz… Tomasza Lewandowskiego z Wigier i Damiana Szuprytowskiego z Raduni Stężyca. Dwaj ostatni zawodnicy powiększają tym samym “elbląską kolonię” w Siedlcach dołączając do ex-olimpijczyka Cezarego Demianiuka. Ta trójka na pewno będzie stanowiła o sile Pogoni w obecnych rozgrywkach.  

“Jestem zadowolony z ruchów transferowych. Na razie jest za wcześnie, aby wyznaczyć cel na najbliższy sezon” – mówił dla Przeglądu Sportowego trener Pogonistów. O co będzie grała Pogoń? To ciężko powiedzieć, przed rozpoczęciem kolejki drużyna Damiana Guzka plasuje się na 12. Pozycji z dorobkiem 3. punktów. W pierwszej kolejce gier Siedlczanie ulegli na wyjeździe debiutującym na szczeblu centralnym rezerwom Zagłębia Lubin. W kolejnym meczu, dzięki 2. trafieniom nowego zawodnika – Damiana Nowaka niespodziewanie pokonali na własnym boisku faworyzowaną Polonię Warszawa 2:1. Ostatnia, 3. kolejka to wyjazdowa porażka 2:3 z Garbarnią. W rundzie wstępnej Fortuna Pucharu Polski, po ciężkiej walce i dogrywce Biało-niebiescy wyszarpali zwycięstwo 3:2 nad rezerwami Lecha Poznań i zameldowali się w 1. rundzie PP. Kibice Pogoni Siedlce na pewno nie mogą narzekać na brak bramek – ostatnie 4. spotkania z udziałem Pogoni dały łącznie 14. trafień.  

Początek meczu już jutro o godz. 17. Transmisję z tego spotkania obejrzysz na platformie WP Pilot! 

GŁÓWNYMI SPONSORAMI OLIMPII ELBLĄG SĄ: