Menu Zamknij

Wrócić do strefy barażowej.

Trwająca seria porażek jest niemałym sprawdzianem charakterów, zarówno dla sztabu, zawodników jak i kibiców Olimpii. Wszyscy od kilku kolejek wyczekujemy upragnionego zwycięstwa i poprawy skuteczności Związkowych. Czy sobotni mecz z Radunią Stężyca będzie przełamaniem? Każda seria kiedyś się kończy, najbliższe spotkanie będzie ku temu idealną okazją.

Po 28. rozegranych kolejkach Radunia zajmuje odległą zajmuje 13. pozycję w ligowej tabeli z przewagą zaledwie 4 oczek nad strefą spadkową. Na taki wynik złożyło się 9 zwycięstw, 6 remisów i aż 13 porażek. Bilans bramkowy zespołu z Kaszub to 42-49.
 
Wiosna w wykonaniu Kanarków zdecydowanie nie napawa optymizmem. W dotychczas rozegranych ośmiu kolejkach zdołali zwyciężyć jedynie trzy razy, zanotowali dwa remisy i trzykrotnie musieli uznać wyższość rywali.
 
Nasjkuteczniejszymi zawodnikami w talii trenera Ostapa Markevycha są Wojciech Łuczak z ośmioma trafieniami, Bartosz Zynek z sześcioma i duet Radosław Stępień i Jakub Letniowski (obaj 5-krotnie wpisywali się na listę strzelców w obecnym sezonie).
 
Zimą z Radunią pożegnał się dobrze znany elbląskim kibicom Janusz Surdykowski (KP Starogard). Klub opuścili również Eryk Sobków (Wieczysta) i Michał Leszczyński (Sokół Ostróda). Włodarze ekipy ze Stężycy zakontraktowali w ich miejsce m.in. Ednilsona Furtado z Wisły Puławy czy Mateusza Kuzimskiego z Arki Gdynia.
 
Historia spotkań Olimpii i Raduni to zaledwie trzy mecze: jedno zwycięstwo Raduni i dwa remisy. Jutrzejszy pojedynek będzie okazją do zmiany tych statystyk i odnotowania pierwszego zwycięstwa nad zespołem z Kaszub.
 

19.09.2021 r. – Radunia Stężyca – Olimpia Elbląg 3:0

02.04.2022 r. – Olimpia Elbląg – Radunia Stężyca 0:0

25.09.2022 r. – Radunia Stężyca – Olimpia Elbląg 2:2 (Sarnowski, Branecki)


 

29. kolejka eWinner 2. Ligi

Olimpia Elbląg (8.) x Radunia Stężyca (13.)

Sobota, 29.04, godz. 17:00