Menu Zamknij

Wrócić do Elbląga z kompletem punktów

Długo wyczekiwane przełamanie serii porażek nadeszło w ostatnim ligowym meczu z Radunią. Olimpijczycy byli zmotywowani, głodni walki, głodni zwycięstwa i pewnie pokonali gości 3:1. Czy uda im się pójść za ciosem i przywieźć kolejne trzy oczka z Kołobrzegu? Wszyscy na to liczymy. Spotkanie pomiędzy Kotwicą a Olimpią zaplanowano na niedzielę, 7.05 na g. 17:30.

Po 29. kolejce gier Kotwa zajmuje 4. lokatę w tabeli pozycję w ligowej tabeli ze stratą zaledwie czterech oczek do aktualnego lidera rozgrywek — Polonii Warszawa. Na taki rezultat złożyło się 15 zwycięstw, 6 remisów i 8 porażek. Bilans bramkowy Kotwicy to 40 strzelonych i 28 straconych bramek.

Kotwica, która rundę jesienną zakończyła na pozycji lidera, wiosną złapała lekką zadyszkę. W 2023 roku na rozegranych 10 spotkań, aż 5 kończyli bez zdobyczy punktowej. Do tego dołożyli jeden remis i cztery wygrane. Gorsze wyniki wymusiły zmianę na stanowisku szkoleniowca i tak trenera Macina Płuskę zastąpił Maciej Bartoszek.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w kadrze Kotwy jest z siedmioma trafieniami Grzegorz Goncerz. Pięcioma bramkami pochwalić się może Paweł Łysiak, a czterokrotnie do bramki rywali trafiali Kamil Kort i Jakub Bojas.

Zimą z Kołobrzegiem pożegnali się tacy zawodnicy jak Jose Cabrera, Dawid Cempa, Dominik Chromiński czy Michał Graczyk. Błękitny trykot przywdzieli za to m.in. Adam Frączczak z Korony, Łukasz Kosakiewicz z Sandecji, Bartosz Neugebauer i Łukasz Wolsztyński z Chojniczanki.

Historia spotkań Olimpii i Kotwicy mówi jedynie o 3 spotkaniach. Dwa zakończyły się remisem, jedno zwycięstwem Związkowych (runda jesienna obecnego sezonu).

12.11.16 r. – Kotwica Kołobrzeg – Olimpia Elbląg 2:2 (Piceluk x2)

03.06.17 r. – Olimpia Elbląg – Kotwica Kołobrzeg 1:1 (Niburski)

01.10.22 r. – Olimpia Elbląg – Kotwica Kołobrzeg 2:0 (samobójcza, Wojtyra)

Po raz piąty w obecnym sezonie, a dwudziesty pierwszy w historii mecz Olimpii Elbląg będzie transmitowany w TVP. W dotychczasowych Olimpia wygrała siedmiokrotnie, padło siedem remisów, sześć razy wygrywali rywale.

 

30. kolejka eWinner 2. Ligi

Kotwica Kołobrzeg (4.) x Olimpia Elbląg (8.)

Niedziela, 7.05, godz. 17:30