Menu Zamknij

Wraca IV liga

Piłkarska wiosna rozkręca się na dobre. Od jakiegoś czasu grają ligi centralne, w zeszłym tygodniu inaugurowały III ligi, w zbliżający wracają przedstawiciele IV ligi. Tym samym na boisku pojawią się rezerwy Olimpii Elbląg, które 9 marca czeka wyjazd do Lidzbarka Warmińskiego.

Od razu mecz arcyciekawy, w końcu lider Polonia zmierzy się z piąta Olimpią II. Gospodarze zgromadzili 33 oczka, żółto-biało-niebiescy 29. W pierwszym meczu lepsza okazała się Olimpia wygrywając w strugach deszczu 2:1 (skrót spotkania tutaj).

Okres przygotowawczy w naszej drużynie to spora liczba meczów sparingowych, również sprawdzanie wyróżniających się zawodników z Akademii pod kątem przydatność do pierwszej drużyny. W zimowych sparingach sztab szkoleniowy przyglądał się sporej grupie. Sprawdzany był: Dawid Czapliński, Witek Dettlaff, Adam Rychter, Nikodem Januszewski., Jan Piróg, Maciej Tobojka, Filip Sznajder, Bartek Leszczyński, Filip Kasprzykowski, Kacper Łaszak i Filip Olbryś.

Jeśli chodzi o sparingi to Olimpia grała z:

  • Concordią Elbląg 0:1

  • Motor Lubawa 1:0

  • Supra Kwidzyn 1:3

  • Zatoka Braniewo 2:1

  • Powiśle Dzierzgoń 1:0

  • Jaguar Gdańsk 0:5

  • Huragan Morąg 4:2

  • Polonia Pasłęk 1:2

Bilans tych gier jest kwestią drugorzędną i sprawą bardziej statystyczną. W okresie przygotowawczym inne aspekty są priorytetowe.

Jeśli chodzi o lidera rozgrywek to niewątpliwie mowa o zespole aspirującym do awansu, o drużynie nie ukrywającej swoich marzeń. Polonia chce uzyskać promocję i ku temu poczyniła kroki w ostatnim okienku transferowym. Przede wszystkim ściągnięcie Yudai Shinonaga wydaje się transferem znaczącym. Japończyk ostatnie pół roku spędził w II-ligowym Stomilu Olsztyn, dla którego zagrał w 11 spotkaniach. W kadrze znajdują się również piłkarze z przeszłością w naszej drużynie. Latem zakontraktowali Bartosza Gorzyckiego, Dawida Winiarskiego oraz Jana Lechowida (wcześniej wypożyczony), w składzie odnajdziemy również Rafała Maciążka, który debiutował w Olimpii 8 maja 2013 rok w meczu II ligi przeciwko Garbarnii Kraków. Łącznie zagrał w 62 meczach pierwszej drużyny.

Polonia ma za sobą już jedno spotkanie oficjalne w roku 2024. Stawką nie były jednak ligowe punkty, ale awans do kolejnej rundy Banku Spółdzielczego w Szczytnie Wojewódzkiego Pucharu Polski. Przeciwnikiem była Iskra Narzym, którą w zapowiedzi meczowej na stronie wmzpn.pl opisano słowami: Wiadomo jednak, że w Narzymiu żadnej drużynie łatwo się nie gra, więc poloniści będą musieli się trochę “napocić”, żeby awans wywalczyć.

Rzeczywistość potwierdziła przypuszczenia. Do rozstrzygnięcia zwycięzcy niezbędna okazała się dogrywka. Ostatecznie po 120 minutach Polonia wygrała 5:3 i tym samym awansowała do 1/4 WPP.

Mecz 16. kolejki forBET IV Ligi.
Polonia Lidzbark Warmiński – Olimpia II Elbląg
9 marca (sobota), godz. 14:00.