Menu Zamknij

Wicelider rywalem Olimpii

Zapożyczając z nomenklatury z gal MMA: ostatnio main event - Olimpia kontra Stomil, a już w sobotę (27 kwietnia) pojedynek z wiceliderem KKS-em Kalisz. Spotkanie zapowiada się równie ciekawie, zresztą po raz kolejny szykuje się okazja do obejrzenia meczu w TVP Sport.

“And still” – wciąż żółto-biało-niebiescy nie przegrali z olsztynianami na własnym terenie i to zapewne cieszy, ale brak kompletu punktów powoduje nerwowe patrzenie za plecy, bo pewności na pozostanie w lidze nie ma. Od zmiany trenera Olimpia nie przegrywa, ale również nie wygrywa. Dwa mecze, dwa remisy. Olimpia pozostaje nad strefą spadkową, ale przewaga jest wręcz minimalna, tylko dwa punkty.

Trzeba szukać oczek, trzeba szukać możliwości do zwycięstwa. Akurat w najbliższej kolejce czeka zadanie niezwykle wymagające. Olimpia zagra na terenie wicelidera, a poza wysoką pozycją KKS-u, wraca temat formy wyjazdowej. Elblążanie poza domem grają słabo, m.in. dlatego pożegnano trenera Gomułkę. Elblążanie w czternastu meczach wygrali tylko dwa, dorzucili cztery remisy, tym samym osiem przegrali. Chcąc nie komplikować i tak trudnej sytuacji, czas na pobudkę i natychmiastową poprawę ogólnego złego wrażenia.

KKS wciąż pozostaje jednym z kandydatów do awansu, zresztą podobnie jak w minionym sezonie. Zeszłoroczna kampania niewątpliwie pozostawiła w Kaliszu niesmak, długimi okresami układała się w scenariusz wymarzony, przynajmniej baraże o I ligę wydawały się formalnością. Jeszcze w przedostatniej kolejce KKS wygrał wysoko z Kotwicą Kołobrzeg i do rezerw Zagłębia Lubin jechał, żeby postawić „kropkę nad i”. Miedziowi jednak walczyli o swój byt, walczyli o utrzymanie na poziomie centralnym. Ostateczne Zagłębie II wygrało, utrzymało się w lidze, KKS marzenia o zapleczu ekstraklasy musiał odłożyć.

Obecnie zgromadzili 48 punktów. Do lidera tracą cztery oczka, nad trzecią Kotwicą Kołobrzeg mają dwa punkty przewagi. W ostatniej kolejce zremisowali 1:1 z Polonią w Bytomiu, wcześniej przegrali na własnym terenie z Sandecją Nowy Sącz.

Wicelider zimą pozyskał Jakuba Staszaka z Motoru Lublin, także Michała Bednarskiego z Arki Gdynia oraz Patryka Walisa z Odry Opole. W składzie pozostał Nestor Gordillo, który w zeszłym sezonie dwukrotnie ustrzelił dublet w meczach z Olimpią. Najpierw w spotkaniu ligowym w Elblągu (31 lipca 2022 r.), potem w Pucharze Polski (18 października 2022 r.). W bieżącym sezonie, w rundzie jesiennej statystyki nie poprawił, w Elblągu (13 października 2023 r.) padł bezbramkowy remis.

Wicelider w swoich szeregach ma również najskuteczniejszego strzelca w lidze. Z osiemnastoma golami lideruje Hubert Sobol, którego latem ściągnięto z Wisły Kraków. Z perspektywy Olimpii cieszy powrót Dawida Danilczyka, który ze Stomilem nie grał za nadmiar żółtych kartek.

Bilans konfrontacji: 7 meczów ligowych, zwycięstwo Olimpii, 5 remisów, zwycięstwo KKS-u;

Bramki: 6:6

27.07.2021 r. – Olimpia Elbląg – KKS 1925 Kalisz 1:0 (Zyska)
12.06.2021 r. – KKS 1925 Kalisz – Olimpia Elbląg 1:1 (Surdykowski)
31.07.2021 r. – KKS 1925 Kalisz – Olimpia Elbląg 2:2 (Senkevich, Kałahur)
20.11.2021 r. – Olimpia Elbląg – KKS 1925 Kalisz 0:1
31.07.2022 r. – Olimpia Elbląg – KKS 1925 Kalisz 2:2 (Stasiak, Piekarski)
18.10.2022 r. – KKS 1925 Kalisz – Olimpia Elbląg 2:0 – Puchar Polski
25.02.2023 r. – KKS 1925 Kalisz – Olimpia Elbląg 0:0
13.10.2023 r. – Olimpia Elbląg – KKS 1925 Kalisz 0:0

Transmisje

Spotkanie jak zawsze w WP Pilot, także po raz dwunasty w tym sezonie, a trzydziesty trzeci w historii w TVP. W dotychczasowych Olimpia wygrała dziesięciokrotnie, padło trzynaście remisów, dziewięć razy wygrywali rywale.

KKS 1925 Kalisz – Olimpia Elbląg w sobotę, 27 kwietnia, godz. 17. Transmisja w WP Pilot i TVP Sport (aplikacja i strona internetowa).