Menu Zamknij

INFORMACJA PRZED NADZWYCZAJNYM WYBORCZYM ZGROMADZENIEM CZŁONKÓW

Związkowy Klub Sportowy Olimpia Elbląg informuje, że dzisiejsze (21 paź) Nadzwyczajne Wyborcze Zgromadzenie Członków rozpocznie się o godzinie 19:00 w siedzibie klubu przy ul. Agrykola 8.

W związku z panującymi obostrzeniami sanitarnymi, na kanale TV Olimpia Elbląg (YouTube) zostanie przeprowadzona transmisja LIVE z przebiegu Zgromadzenia. Link do transmisji pojawi się w klubowych mediach społecznościowych na kilkadziesiąt minut przed rozpoczęciem spotkania.

Ponadto informujemy, iż podczas Zgromadzenia zostaną poruszone kwestie wprowadzenia zmian w Zarządzie, w tym dołączenie do niego nowych członków, którym zostanie przydzielona odpowiednia przestrzeń działania. Zgłoszone kandydatury na stanowisko Prezesa Zarządu zostały wnikliwie przeanalizowane przez Klub oraz Kibiców i odrzucone z powodu braku spełnienia wymagań, jakim były m.in. posiadanie kontaktów biznesowych, doświadczenie w zarządzaniu przedsiębiorstwem oraz możliwości finansowe. Pozostali kandydaci zrezygnowali z kandydowania powołując się na sytuację epidemiologiczną.

Prosimy także, o zapoznanie się z treścią oświadczenia powstałego przy współpracy z Kibicami Olimpii Elbląg:

Informujemy wszystkie osoby zainteresowane losem naszego Klubu, iż w związku z obecną sytuacją panującą na terenie całego kraju, potencjalni kandydaci na stanowisko prezesa Olimpii Elbląg zrezygnowali z kandydowania w wyborach, a wnioski osób, które nie wycofały swoich kandydatur zostały przez nas odrzucone po wnikliwej weryfikacji.

Istotnymi czynnikami, które braliśmy pod uwagę podczas rozpatrywania kandydatur były przede wszystkim kontakty biznesowe, doświadczenie w zarządzaniu ludźmi i przedsiębiorstwem, a także możliwości finansowe nowego prezesa, które pomogłyby przetrwać w tym ciężkim dla wszystkich piłkarskich klubów czasie.

W związku z brakiem odpowiednich kandydatów na stanowisko prezesa, doszliśmy do porozumienia z obecnym Zarządem, polegającym na wprowadzeniu do niego dwóch przedstawicieli kibiców, którzy poza zasiadaniem w Zarządzie Olimpii Elbląg będą działali społecznie  na rzecz Klubu, co pozwoli nam na stworzenie nowej jakości przy A8.

Kibice zadeklarowali pomoc w stworzeniu planu na najbliższą przyszłość Olimpii, który będziemy realizować wspólnie z Klubem oraz Stowarzyszeniem Kibiców, by jak najszybciej przywrócić blask Olimpii Elbląg.

W dobie wszelkiego rodzaju obostrzeń uważamy,  że jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest obecnie zakończenie wszelkich konfliktów i skupienie całej energii na jak najbezpieczniejszym przerwaniu tego specyficznego okresu przez Klub, w jakim jako społeczeństwo przyszło nam żyć.

Wszystkie ręce na pokład!

Kibice ZKS Olimpia Elbląg