Menu Zamknij

W wieku 86 lat zmarł trener Wojciech Łazarek.

W wieku 86 lat zmarł trener Wojciech Łazarek. Pod jego wodzą żółto-biało-niebiescy pierwszy raz awansowali na zaplecze ekstraklasy.

Mirosław Dymczak w 1975 r. sprowadził do Elbląga z Lechii Gdańsk Wojciecha Łazarka.  Kilka miesięcy później żółto-biało-niebiescy pod wodzą Wojciecha Łazarka świętują awans na zaplecze ekstraklasy, do ówczesnej II ligi.

Trener Łazarek prowadził Olimpię jeden sezon – niestety beniaminkowi z Elbląga nie udało się utrzymać na drugim szczeblu rozgrywkowym. Po przygodzie w Olimpii Elbląg Wojciech Łazarek wrócił do Trójmiasta.

Wojciech Łazarek w latach 1986-1989 piastował stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski. Biało-Czerwoni pod jego wodzą rozegrali 31 meczów, z czego 18 wygrali, 4 zremisowali i 9 przegrali.

Legendarny menedżer w swoim trenerskim CV poza Olimpią Elbląg posiadał również takie zespoły jak Lech Poznań, Zawisza Bydgoszcz, Bałtyk Gdynia,  Śląsk Wrocław, Wisła Kraków, Górnik Konin, Widzew Łódź, ŁKS Łódź, Lechia Gdańsk oraz Jagiellonia Białystok.

Za granicą prowadził natomiast Hapoel Tayibe (Izrael), El Masry SC (Egipt) i Trelleborgs FF (Szwecja), a także opiekował się reprezentacją Sudanu. Wojciech Łazarek karierę trenerską zakończył w 2008 roku.

Pogrążonej w żałobie rodzinie składamy najszczersze wyrazy współczucia.