W Puławach bez punktów

Związkowi z całą pewnością nie zaliczą do udanych wyjazdu do Puław. Po bezbarwnym meczu to gospodarze odnieśli skromne, jednobramkowe zwycięstwo.

Początek spotkania owocował w szarpaną i agresywną grę obu drużyn. Po 31′ minutach w następstwie drugiej żółtej kartki boisko opuścił gracz gospodarzy – Krystian Puton. Wydawało się, że Olimpijczycy grając w przewadze nie będą mieli większych problemów z zabraniem pełnej puli punktów do Elbląga. Nic bardziej mylnego, zaledwie 5 minut później drugą żółtą kartką w tym spotkaniu został upomniany Patryk Jakubczyk, który również musiał opuścić boisko.

W pierwszej części meczu żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć sobie stuprocentowych sytuacji.

Chwilę po przerwie, w 52′ spotkania w sytuacji sam na sam z Andrzejem Witanem znalazł się Kamil Kargulewicz. Z pojedynku górą wyszedł bramkarz, który zachował zimną krew i „wyczekał” do końca zawodnika z Puław. Gdy mogło się wydawać, że bezbarwne spotkanie zakończy się podziałem punktów, na uderzenie z dalszej odległości zdecydował się Mateusz Kaczmarek. Andrzej Witan rzucił się w kierunku piłki, ale ta miała odbić się od odstającej kępy trawy i w ostatniej chwili zmylić bramkarza. 87′ – 1:0 dla gospodarzy.

Wisła Puławy 1-0 Olimpia Elbląg
Mateusz Kaczmarek 87

Wisła: 12. Piotr Zieliński – 27. Dominik Cheba, 4. Wojciech Błyszko, 18. Łukasz Wiech, 47. Bartosz Bernard – 67. Kamil Kargulewicz (65, 17. Marcin Ryszka), 7. Krystian Puton, 10. Maciej Kona (90, 74. Przemysław Skałecki), 26. Damian Kołtański (65, 19. Mateusz Kaczmarek), 91. Mateusz Klichowicz – 11. Dawid Retlewski (74, 87. Adrian Paluchowski).

Olimpia: 27. Andrzej Witan – 15. Patryk Jakubczyk, 3. Łukasz Sarnowski (68, 24. Paweł Kazimierowski), 13. Michał Kuczałek, 25. Adrian Piekarski, 17. Marcel Stefaniak (90, 32. Dawid Wierzba) – 7. Kacper Jóźwicki (77, 5. Kacper Szczudliński), 18. Dawid Danilczyk, 10. Jan Sienkiewicz (68, 11. Maciej Famulak) – 9. Mariusz Gabrych, 20. Jakub Branecki.

żółte kartki: Puton, Kołtański – Jakubczyk, Sarnowski, Stefaniak, Sienkiewicz, Jóźwicki.
czerwone kartki: Krystian Puton (32. minuta, Wisła, za drugą żółtą) – Patryk Jakubczyk (37. minuta, Olimpia, za drugą żółtą).