Menu Zamknij

W niedzielę grają rezerwy

Na zakończenie weekendu rezerwy Olimpii zagrają na własnym stadionie w ramach 3. kolejki forBET IV ligi. Do Elbląga przyjedzie beniaminek Constract Lubawa.

Żółto-biało-niebiescy rozpoczęli sezon idealnie, są rozpędzeni, nie biorą jeńców. Zaczęli od zaskakującej wygranej z Polonią Lidzbark Warmiński, w końcu przeciwnik jest uznawany za jednego z głównych faworytów całych rozgrywek, a następnie pokonali imienniczkę z Olsztynka. W bieżącym tygodniu odbyło się również spotkanie w ramach Banku Spółdzielczego w Szczytnie Wojewódzkiego Pucharu Polski, gdzie Olimpia II wygrała z Dębem w Kadynach 2:1. Tym samym po dwóch wyjazdowych meczach z rzędu, druga drużyna Olimpii wraca na własne boisko. Gościć będzie beniaminka najwyższych rozgrywek na Warmii i Mazurach, wspomniany już Constract Lubawa.

– Polityka naszego klubu jest jasna, szkolimy młodzież która ma się ogrywać w IV lidze i potem ruszać dalej. Po awansie dojdzie do kilku zmian w kadrze, lecz nadal będziemy bazować na naszych wychowankach. Myślę, że około 90% to nasi ludzie, a zaledwie 10% to zawodnicy z zewnątrz. – mówił przed sezonem trener Constractu Dawid Mederski na łamach Skarbu Kibica forBET IV ligi.

Niedzielny przeciwnik w minionym sezonie wygrał klasę okręgową WMZPN grupy II. Co prawda zdobyli tyle samo punktów co druga Zatoka Braniewo, ale dzięki lepszym wynikom w bezpośrednich starciach ostatecznie Constract został mistrzem. Po pierwszych meczach bieżącej kampanii nastroje u przeciwników są zgoła odmienne niż u elblążan. Póki co nie zaznali smaku zwycięstwa w IV lidze. Na inaugurację musieli uznać wyższość przeciwnika zza miedzy, w derbach Lubawy lepszy okazał się Motor (4:2). W drugiej kolejce Constract gościł DKS Dobre Miasto i przegrał 0:1. Zwycięstwo odnieśli jednak w trwającym tygodniu, dokładnie 16 sierpnia w rozgrywkach Wojewódzkiego Pucharu Polski, w których grali w Kisielicach z tamtejszą Olimpią i wygrali pewnie 5:0.

Spotkanie Olimpii II Elbląg z Constractem Lubawa odbędzie w niedzielę (20 sierpnia) na stadionie przy ul. Skrzydlatej. Pierwszy gwizdek o godz. 17..