Menu Zamknij

GOŚCIMY LIDERA

fot. Olimpia Elbląg (Marek Lewandowski)

Remis w Siedlcach, remis w Elblągu z Sokołem, a do tego porażka w Lublinie przyniosły jedynie dwa punkty, a na domiar złego Związkowi wypadli ze strefy barażowej. W powietrzu czuć przełamanie, a w końcu z kim tego nie dokonać, jak nie z liderem i właśnie taka okazja nadarza się Olimpijczykom w najbliższej kolejce. Na Agrykola 8 zobaczymy zdecydowanego pretendenta do awansu na zaplecze Ekstraklasy – Stal Rzeszów.


Goście najwięcej punktują, najwięcej zwyciężają, najczęściej trafiają do siatek rywali i najrzadziej przegrywają. W zasadzie nie może być inaczej, jeżeli mówimy o zdecydowanym liderze tabeli. Bazując na dyspozycji drużyny Daniela Myśliwca, trudno sobie wyobrazić inny scenariusz, jak zdobycie przez nich mistrzostwa eWinner 2. Ligi. Pierwotnie ten cel miał zostać osiągnięty jeszcze przed rokiem, jednak słabe wyniki w rundzie wiosennej pokrzyżowały te plany. Jak mawia stare, polskie przysłowie: co się odwlecze, to nie uciecze i w tym przypadku powinno się ono sprawdzić.

Aby uniknąć powtórki sprzed kilku miesięcy, w Rzeszowie zdecydowano się postawić na kilka znanych i sprawdzonych nazwisk, które będą miały znaczący wpływ na grę oraz zdobywanie punktów. Najgłośniejszym transferem był co jasne znany z ekstraklasowych boisk Patryk Małecki, jednak jego występ przeciwko Olimpii stoi pod znakiem zapytania (kontuzja). Oprócz niego strzałem w dziesiątkę okazało się sprowadzenie z Pogoni Siedlce Krzysztofa Danielewicza, który już odwdzięczył się 8 bramkami i 4 asystami. Innym, kluczowym ruchem transferowym okazał się powrót do stolicy Podkarpacia Andreja Prokica, który swoją przygodę na polskich boiskach rozpoczynał właśnie w Stali Rzeszów i aktualnie może pochwalić się zdobyciem 6 goli oraz zanotowaniem 6 asyst.

Jak pokazują powyższe liczby Daniel Myśliwiec może polegać na swoich zawodnikach, jednakże w składzie Stali znajdziemy kilka nazwisk, które tym razem będą musiały przyglądać się rywalizacji z Olimpią z perspektywy trybun. Mowa tutaj o Łukaszu Górze i Bartłomieju Poczobucie, którzy przekroczyli limity żółtych kartek, zaś Paweł Oleksy zmaga się z urazem i do spółki z Patrykiem Małeckim mogą nie wystąpić w sobotnim spotkaniu.

Tomasz Grzegorczyk również musi poradzić sobie z absencją swoich zawodników, a mowa tutaj o Łukaszu Sarnowskim, który w Lublinie obejrzał swoją czwartą żółtą kartkę w sezonie, a także wciąż zmagającym się z urazem Mateuszu Dudku. Od 15 października zagrożony pauzą pozostaje Miłosz Kałahur, a ostatnio do tego grona dołączył również Piotr Kurbiel.

Sobotnie spotkanie poprowadzi arbiter Paweł Horożaniecki, a asystować na liniach będą mu Marcin Czerwiński oraz Michał Gogolewski. W roli sędziego technicznego zobaczymy Wojciecha Krztonia.


CENY BILETÓW W DNIU MECZU (kasa biletowa ul. Agrykola – cmentarz)

  • B3: ulgowy 10zł / normalny 25zł
  • A1/A2: ulgowy 20zł / normalny 30zł
  • VIP: ulgowy 75zł / normalny 100zł

Dzieci do lat 6 wchodzą za darmo pod warunkiem, że są pod opieką rodzica (lub opiekuna prawnego), który ma ważny bilet lub karnet. Ulga dotyczy tylko dzieci w wieku 7-18 lat (do rocznika 2005). Prosimy i uczulamy o zabranie ze sobą dokumentu weryfikującego ulgę (dowód osobisty, legitymacja).

BRAMY WEJŚCIOWE DLA POSZCZEGÓLNYCH SEKTORÓW

  • B3 – ul. Agrykola (SSP nr 3)
  • A1 – ul. Agrykola
  • A2 i VIP – ul. Kościuszki (tor Kalbar)
  • Brama od ul. Wspólnej będzie zamknięta!

24. kolejka, EWINNER 2. Liga

ZKS Olimpia Elbląg (8.) vs Stal Rzeszów (1.)

sobota, 19 marca, godzina 19:00
Stadion miejski w elblągu, ul. agrykola 8

 

Transmisję obejrzysz w mobilnej aplikacji eWinner (bezpłatna) oraz dzięki platformie SPORTIZE (mobilna aplikacja i strona www / miesięczny abonament 23,99 zł obejmuje wszystkie mecze eWinner 2. Ligi).


GŁÓWNYMI SPONSORAMI OLIMPII ELBLĄG SĄ:

Współorganizatorem imprez podczas meczów EWINNER 2. Ligi oraz forBET IV Ligi, jest Miasto Elbląg.