DERBY CZĘŚĆ DRUGA

Wracamy do domu! Już w sobotę o godzinie 18:00 usłyszymy pierwszy gwizdek sędziego, który rozpocznie spotkanie podszyte derbami Warmii i Mazur. Na Agrykola 8 czeka nas starcie Olimpii Elbląg z Sokołem Ostróda.

Do wszystkich kibiców, którzy stęsknili się za swoimi ulubieńcami: wracamy na Agrykola 8! Naszym najbliższym rywalem będzie Sokół Ostróda, który od początku rundy jesiennej nie jest w stanie odzyskać formy z ubiegłego sezonu. Znajdowali się we wspomnianym czasie równoległej kolejki na stabilnym 7. miejscu w tabeli, natomiast obecnie usytuowani są na samym dnie, posiadając zaledwie 12 punktów. Przez swoją dyspozycję, na którą składają się: 5 zwycięstw, 5 remisów i aż 15 porażek (przy czym zdobyli 13 bramek, tracąc ich aż 42), zagrożeni są spadkiem do niższej ligi. Bilans nawołuje raczej o nie zamartwianie się o wynik, jednak niech to lepiej nikogo nie zmyli, ponieważ niejednokrotnie zdarzały się sytuacje, gdy outsider ligi potrafił się odgryźć konkurentowi. Słaba dyspozycja zespołu Wojciecha Figurskiego w pierwszej rundzie odbiła się także na ostatnim meczu, ponieważ pierwsze starcie po zimowej przerwie przegrali z Wigrami Suwałki wynikiem 1:3, mimo bardzo szybkiego zdemontowania linii obrony rywali przez Ernesta Słupskiego już w 1. minucie spotkania.

Drużyna trenera Grzegorczyka po ostatnim remisie, pragnie pokazać, że do następnych 90 minut podchodzą z gotowością i żarliwością uzyskania 3 punktów ligowych. Warto wspomnieć, że mieliśmy przyjemność już grać z tym rywalem w przeszłości, łącznie 17 meczów, w których 12 razy byliśmy górą i zaledwie raz padł podział punktów. Bilans bramkowy wygląda następująco: 25-11 dla Związkowych. Ostatni raz spotkaliśmy się w 5. kolejce ubiegłej rundy. Zwycięstwo należało do Związkowych po golu zdobytym „na raty” przez Szymona Stanisławskiego.

Miłym urozmaiceniem meczu będzie jubileusz Marcina Bawolika. Rozegrał on do tej pory 49 spotkań, a w sobotę liczba ta może dobić do okrągłej 50. Bawoł pojawił się na A8 w 2020 roku przenosząc się z Ursusa Warszawa i jak dotąd zdobył 5 goli. Życzymy naszemu zawodnikowi wiele szczęścia i jeszcze wielu podobnych jubileuszy.

W zespole Olimpii nikt nie pauzuje za przekroczony limit żółtych kartek, jedynie Miłosz Kałahur musi się mieć na baczności, ponieważ posiada ich aż 3, a kolejna będzie kosztować go absencją.

Zawody poprowadzi arbiter Karol Iwanowicz z Lublina, a asystować na liniach będą mu Radosław Wąsik i Artur Zakrzewski. W roli sędziego technicznego zobaczymy Filipa Kaliszewskiego.

UWAGA! BRAMY WEJŚCIOWE DLA POSZCZEGÓLNYCH SEKTORÓW:

• A1 – ul. Agrykola
  • A2 i VIP – ul. Kościuszki
  • Brama od ul. Wspólnej będzie zamknięta.

22. kolejka, EWINNER 2. Liga

ZKS Olimpia Elbląg (5.) vs OKS Sokół Ostróda (18.)

sobota, 5 marca, godzina 18:00
Stadion miejski w elblągu, ul. agrykola 8

Transmisję obejrzysz w mobilnej aplikacji eWinner (bezpłatna) oraz dzięki platformie SPORTIZE (mobilna aplikacja i strona www / miesięczny abonament 23,99 zł obejmuje wszystkie mecze eWinner 2. Ligi).

GŁÓWNYMI SPONSORAMI OLIMPII ELBLĄG SĄ:

Współorganizatorem imprez podczas meczów EWINNER 2. Ligi oraz forBET IV Ligi, jest Miasto Elbląg.