Menu Zamknij

TRUDNY EGZAMIN (forBET IV Liga)

fot. Olimpia Elbląg (Marek Lewandowski)

Kolejne wymagające spotkanie zbliża się wielkimi krokami. Rezerwy Olimpii zmierzą się z Polonią Lidzbark Warmiński i być może jest to dobry moment na odwrócenie dotychczasowych wyników. Trudny przeciwnik, do tego kłopotliwy teren i agresywni zawodnicy.


Niedawno zakończona kolejka okazała się być niespodzianką dla Polonii ponieważ, przerwała ona obłędną serię aż 8 spotkań bez porażki podopiecznych Czesława Żukowskiego. To nie zmienia jednak ich położenia w tabeli forBet IV ligi i w dalszym ciągu usadowieni są na 5. miejscu. Zespół Polonii Lidzbark Warmiński znany jest ze swojej agresywnej gry, udowodnili to w poprzedniej rundzie, gdy to ich zawodnicy zostali ukarani 34 żółtymi kartkami i tylko 2 czerwonymi. Tak ostry styl gry zespołu z Lidzbarka Warmińskiego, przez który posypało się tyle kartek ze strony sędziów spowodował, że znaleźli się na przed ostatniej pozycji listy Fair Play.

Zagrożeniem dla bramki Olimpijczyków może okazać się Wojciech Dziemidowicz, który w trakcie rozgrywanego sezonu zademonstrował swoje niezawodne umiejętności strzeleckie, zdobywając 8 trafień.

Ostatni raz oba zespoły grały ze sobą podczas 5. kolejki forBet IV ligi, z której to Olimpia zeszła z boiska zwycięsko mimo skromnego wyniku 1:0. Strzelcem dającej 3 punkty bramki w tym spotkaniu był Fabian Żygielewicz, który zmieścił futbolówkę po nieudanym sparowaniu piłki przez bramkarza MKS-u.

Bilans z jesieni:

  • Dom – 6 zwycięstw, 2 remis, 0 porażki, bramki – 18:8

  • Wyjazd – 2 zwycięstwa, 2 remis, 4 porażki, bramki – 9:9 stracone

Transfery Polonii Lidzbark Warmiński:

  • Przyszli: -/-

  • Odeszli: Dominik Wasiak (Sokół Ostróda), Michał Skarbek, Dominik Ciesielski (wypożyczenie Cresovia Górowo Iławeckie)

 

20. KOLEJKA, FORBET IV LIGA

MKS Polonia Lidzbark Warmiński (5.) vs ZKS Olimpia Elbląg (10.)

SOBOTA, 9 KWIETNIA, GODZINA 17:00