WYJAZD DO SZCZECINA

Za nami już trzy gry przygotowujące Olimpijczyków do rundy wiosennej. Następny w kolejce szykuje się mecz z wiceliderem PKO Ekstraklasy, czyli Pogonią Szczecin. Spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek o godzinie 14:00 w Szczecinie.

Mecz rozgrywany w Szczecinie zapowiada się niezwykle interesująco, w końcu spotkanie Olimpii Elbląg z wiceliderem Ekstraklasy nie zdarza się codziennie. Piłkarze Tomasza Grzegorczyka wciąż odliczają dni do startu ligi, która rozpocznie się 26 lutego, natomiast Portowcy w sobotę zainaugurowali już rundę wiosenną meczem w Gliwicach. Ich powrót do gry o ligowe punkty wypadł bardzo przyzwoicie, a komplet „oczek” zapewniły im trafienia Kamila Grosickiego oraz Vahana Bichakchyana. Ostatni wymieniony, to nowy nabytek, który zamienił słowacką Żilinę na Szczecin i już w debiucie pokazał swój ofensywny potencjał. Ormianin pojawił się na placu gry w 76. minucie meczu, a już 6 minut później zapisał się w protokole jako zdobywca drugiej bramki dla Pogoni.

Portowcy mają za sobą dwutygodniowy obóz, który spędzili w tureckim Belek. W tym czasie udało im się rozegrać mecze kontrolne z takimi przeciwnikami jak FC Zurich (lider ligi Szwajcarskiej), Zoria Ługańsk (4. miejsce Premier Liha), a także Rapid Wiedeń (5. miejsce Austriacka Bundesliga).

Wyniki meczów kontrolnych Pogoni Szczecin :

• FC Zurich 1:1 Pogoń Szczecin

• Zoria Ługańsk 1:3 Pogoń Szczecin

• Rapid Wiedeń 1:2 Pogoń Szczecin

Ostatni (i pamiętny) pojedynek pomiędzy Olimpią a Pogonią sięga sezonu 2011/2012. Wtedy (7 kwietnia 2012) ze zwycięstwa cieszyli się kibice z Elbląga, a trzy punkty zagwarantował dublet Tomasza Chałasa, aktualnie 33-letniego zawodnika KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

SPARING #4 – zima 2022

Pogoń Szczecin SA vs ZKS Olimpia Elbląg

wtorek, 8 LUTY, godzina 14:00, szczecin

Harmonogram gier sparingowych:

• 22.01 (sobota) – Arka Gdynia 2:1 Olimpia Elbląg (w Gdyni, Narodowy Stadion Rugby, 11:00)
  • 28.01 (piątek) – Olimpia Elbląg 1:0 Bałtyk Gdynia (w Elblągu, ul. Skrzydlata 1a, 16:00)
  • 05.02 (sobota) – Olimpia Elbląg 4:2 Stolem Gniewino (w Elblągu, ul. Skrzydlata 1a, 12:00)
  • 08.02 (wtorek) – Pogoń Szczecin vs Olimpia Elbląg (w Szczecinie, 14:00)
  • 12.02 (sobota) – Olimpia Grudziądz vs Olimpia Elbląg (w Świeciu, 12:00)
  • 19.02 (sobota) – Olimpia Elbląg vs GKS Przodkowo (w Elblągu, ul. Skrzydlata 1a, 12:00)
  • 19.02 (sobota) – Olimpia Elbląg vs Jeziorak Iława (w Elblągu, ul. Skrzydlata 1a, 14:00)