Menu Zamknij

Z MAZUREM O KLUCZOWE PUNKTY (forBET IV Liga)

fot. Olimpia Elbląg (Marek Lewandowski)

Po ostatnim spotkaniu sytuacja młodocianych Olimpijczyków z niestabilnej powoli zamienia się w kryzysową. W rundzie wiosennej rozegrali cztery mecze i zdołali skompletować jedynie dwa punkty na dwanaście możliwych. Stan rzeczy pogarsza się spoglądając na tabelę, gdyż ujrzeć można zespoły, które za moment zrównają się w ilości posiadanych punktów. W sobotę o 17:00 rezerwy zmierzą się na stadionie przy ul. Skrzydlatej z Mazurem Ełk i powalczą o przełamanie złej passy.

Mazur Ełk w ostatnim czasie nie powalał na kolana w kwestii wyników, wręcz można było myśleć o nich jak o łatwych punktach. Mimo wszystko podczas poprzedniej kolejki coś delikatnie drgnęło i zespół Andrzeja Darudy odniósł zwycięstwo. Dzięki temu zbliżyli się do Olimpii na 5 punktów różnicy, sami jednak posiadając tych punktów 18.

Dużą przewagą dla drużyny z Elbląga może być fakt, że grają u siebie. Wyjazdowe mecze dla drużyny z Ełku w tym sezonie oznaczają jedno – porażkę. Z każdego spotkania rozgrywanego na wyjeździe wracali bez choćby punktu, co już na starcie podpowiada nam, że Olimpijczycy mają dużą szansę na zapunktowanie.

MKS Mazur Ełk – bilans:
• Dom – 6 zwycięstw, 0 remis, 4 porażki, bramki – 21:16
• Wyjazd – 0 zwycięstwa, 0 remis, 10 porażki, bramki – 9:37

Transfery Mazura Ełk:
• Przyszli: Jakub Sobuń (wychowanek), Mateusz Kalejta (wychowanek), Krystian Gdula (wychowanek), Tomasz Kisiel (bez klubu), Bartosz Kowalski (wychowanek), Kacper Kulikowski (wychowanek), Franciszek Kowalewski (wychowanek), Jakub Żukowski (wychowanek), Norbert Kuligowski (wychowanek), Marcin Dymek (wychowanek), Szymon Chmielewski (wychowanek) 
• Odeszli: Dawid Skalski (Warmia Grajewo), Jakub Lewandowski (Rona 03 Ełk), Błażej Makar (Znicz Biała Piska), Maksymilian Smoliński, Damian Prusinowski, Paweł Sobolewski, Szymon Dębek, Dawid Ejza

 

21. KOLEJKA, FORBET IV LIGA

ZKS Olimpia Elbląg (10.) vs MKS Mazur Ełk (13.)

SOBOTA, 16 KWIETNIA, GODZINA 17:00
ul. skrzydlata 1a, elbląg