Menu Zamknij

Starcie na szczycie w IV lidze

Spotkanie wicelidera z liderem niewątpliwe będzie najciekawszym wydarzeniem 12. kolejki forBET IV ligi. Olimpia II zagra ze Zniczem Biała Piska.

– Powtarzałem rok temu, że podpisałem umowę dwuletnią i w drugim roku naszym celem będzie awans. Prezes mi taki cel postawił, ale i ja również sobie taki cel postawiłem, więc robimy wszystko, żeby go spełnić. – mówił na łamach Skarbu Kibica trener Znicza Przemysław Kołłątaj.

Zdaniem wspomnianego trenera pierwszy rok pracy pozostawia niedosyt. W zeszłym sezonie Znicz zajął 7. miejsce z dorobkiem 47 punktów. Sam Kołłątaj taki słowami podsumował ten wynik: – Jeżeli chodzi o miejsce w tabeli w poprzednim sezonie to oczywiście, że nie jesteśmy zadowoleni. Przyczyn tego było sporo, ale już skupiamy się na nowym sezonie. Zawodnicy popełnili sporo błędów indywidualnych i one były kluczowe przy stracie bramek. Jako całość wcale źle w tej defensywie nie wyglądaliśmy, ale musimy wyeliminować te błędy i już zespołem o tym rozmawiałem.

W obecnym sezonie Znicz lideruje z dorobkiem 26 punktów. Olimpia II jest tuż za plecami, zdobyła oczko mniej. Goście niedzielnego meczu mogą się pochwalić najlepszą ofensywą w lidze, strzelili dotychczas 27 goli (Olimpia 20). Najskuteczniejszym zawodnikiem Znicza jest Bartosz Giełażyn z 9 golami, z którym kilka lat temu wiązała się telenowela transferowa związana z pierwszą drużyną Olimpii. Ostatecznie przejście zostało anulowane i Giełażyn nie zagrał na poziomie centralnym.

Najlepsza ofensywa musi się jednak zmierzyć z najlepszą defensywą. Żółto-biało-niebiescy stracili tylko 6 goli, Znicz 15. Filarem bloku obronnego pozostaje Dawid Wierzba, który został wybrany do najlepszej jedenastki minionej kolejki forBET IV ligi. Można dodać, że po raz trzeci w tym sezonie.

Spotkanie Olimpii II ze Zniczem Biała Piska odbędzie się w niedzielę (22 października) na stadionie przy ul. Skrzydlatej. Początek spotkania o godzinie 15.

___________________________________________________________________________________________