Menu Zamknij

TRZECI SPARING

fot. Olimpia Elbląg (Lukee Sky)

Czwarty tydzień okresu przygotowawczego dobiega końca, a jego zwieńczeniem będzie sparing z kolejnym rywalem z Pomorza. Tym razem na boisko przy ulicy Skrzydlatej zagości Stolem Gniewino, dla którego bieżący sezon jest pierwszym w historii w roli beniaminka III ligi. Początek spotkania o godzinie 12:00.


Przekroczyliśmy półmetek okresu przygotowawczego i można powiedzieć, że zawodnicy Tomasza Grzegorczyka najgorsze mają za sobą. Intensywność będzie teraz stopniowo zmniejszana, a podwójne treningi będą występować rzadziej niż dotąd:

Zaczęliśmy mocno i intensywnie. Było dużo treningów biegowych, wytrzymałościowych i siłowych, które miały za zadanie zbudować „bazę” do następnej fazy przygotowań. Ciężko przepracowaliśmy ten okres i uważam, że jako zespół daliśmy się siebie sto procent. Założenia trenera zostały zrealizowane i teraz możemy skupić się na taktyce oraz aspektach technicznych.

– podsumował Piotr Kurbiel.

W sobotę Związkowi podejmą rywala,  którego po raz pierwszy oglądamy na trzecioligowych boiskach. Stolem Gniewino ma za sobą bardzo udany początek sezonu, czego nie można powiedzieć już o finiszu rundy jesiennej. Ostatnie zwycięstwo przed własną publicznością świętowali 9 października (1:0 vs Bałtyk Gdynia) i jednocześnie był to także początek bardzo złej serii. Kolejne 6 meczów przyniosło im 1 punkt, co oznaczało „przezimowanie” na 13. lokacie.

Drużyna z Kaszub w znacznej mierze zbudowana jest z zawodników z regionu, jednak w ich składzie znajdziemy także byłego piłkarza Olimpii Elbląg Michała Balewskiego, który reprezentował żółto-biało-niebieskie barwy w 70 oficjalnych meczach. W tegorocznej kampanii Baluś wystąpił w 15 spotkaniach, które przełożyły się na 1045 minut spędzonych na murawie.

 

 

SPARING #3 – zima 2022

ZKS Olimpia Elbląg vs KS Stolem Gniewino

SOBOTA, 5 LUTY, godzina 12:00
ul. skrzydlata 1a, elbląg

 


Harmonogram gier sparingowych:

  • 22.01 (sobota) – Arka Gdynia 2:1 Olimpia Elbląg (w Gdyni, Narodowy Stadion Rugby, 11:00)
  • 28.01 (piątek) – Olimpia Elbląg 1:0 Bałtyk Gdynia (w Elblągu, ul. Skrzydlata 1a, 16:00)
  • 05.02 (sobota) – Olimpia Elbląg vs Stolem Gniewino (w Elblągu, ul. Skrzydlata 1a, 12:00)
  • 08.02 (wtorek) – Pogoń Szczecin vs Olimpia Elbląg (w Szczecinie, 12:00)
  • 12.02 (sobota) – Olimpia Grudziądz vs Olimpia Elbląg (w Świeciu, 12:00)
  • 19.02 (sobota) – Olimpia Elbląg vs GKS Przodkowo (w Elblągu, ul. Skrzydlata 1a, 12:00)
  • 19.02 (sobota) – Olimpia Elbląg vs Jeziorak Iława (w Elblągu, ul. Skrzydlata 1a, 14:00)