Menu Zamknij

ŚLĄSK vs OLIMPIA (2. Liga)

To już jest koniec. Piłkarze Olimpii Elbląg mają przed sobą jeszcze tylko jeden mecz o punkty, a rok 2020 zakończą przy ul. Oporowskiej meczem z rezerwami Śląska Wrocław. Darmową transmisję zobaczycie na YouTube’owym kanale Śląska Wrocław.

Gra rezerw Śląska Wrocław w debiutanckim sezonie na poziomie centralnym może się podobać sympatykom rozgrywek 2. Ligi. Stabilna forma, dobra postawa w rywalizacjach z czołówką i systematyczne polepszanie swojej pozycji w tabeli – to wszystko cechuje drużynę trenera Piotra Jawnego, a jesteśmy przecież równo na półmetku sezonu.

Niewątpliwie Wojskowi są na fali wznoszącej. W ciągu 4 ostatnich meczów aż 3-krotnie cieszyli się ze zdobycia kompletu punktów, co dało im awans na 7. miejsce i zrównanie się z położonym jedno pięterko wyżej rywalem z Kalisza.

Ich największą bronią jest Sebastian Bergier, który w tym sezonie 9. razy wpisywał się na listę strzelców. W zespole znajduje się także kilku innych zdolnych piłkarzy, którzy stale trenują z kolegami z Ekstraklasy, a wśród nich jest m.in. Adrian Łyszczarz, którego możemy pamiętać z występów dla Młodzieżowej Reprezentacji Polski.

O ile piłkarze Śląska dobrze spisują się w meczach na stadionie przeciwnika, o tyle ich własny „dom” nie do końca jest dla nich szczęśliwy. Tylko 2/8 rozegranych spotkań zdołali wygrać i aż 4 zakończyli porażką. Dodając do tego ujemny bilans bramkowy 5:11 zakrzywia nam się ten ładny obraz ekipy Piotra Jawnego.

A co ciekawego w drużynie z Elbląga? Wiemy, że na Oporowskiej nie zagra Janusz Surdykowski oraz Michał Kiełtyka, którzy otrzymując żółte kartki w meczu z Garbarnią wykluczyli się z tego spotkania. Będzie to trudne zadanie dla Jacka Trzeciaka, bo wspomniany duet jest bardzo istotnym elementem zespołu.

Zawody poprowadzi arbiter Rafał Rokosz z Siemianowic, a asystować na liniach będą mu Zbigniew Szymanek i Marcin Kasprzyk. Sędzią technicznym będzie Paweł Dziopak.


18. kolejka, 2. liga

WKS Śląsk II Wrocław (7.) vs ZKS Olimpia Elbląg (15.)

stadion oporowska, wrocław
sobota, 12 grudnia, godzina 17:00

 

Darmową transmisję zobaczycie na kanale Śląska Wrocław na YouTube.


Oficjalnymi sponsorami meczu z rezerwami śląska wrocław są: