Menu Zamknij

SKRZAT CUP 2019

W sobotę, 23 listopada, odbędzie się Turniej Skrzatów, czyli zawody piłki nożnej dzieci z roczników 2013, 2014 i młodszych. Skrzat Cup odbędzie się w hali przy al. Grunwaldzkiej.

Najmłodsi adepci piłki nożnej rywalizować będą na trzech boiskach, oddzielonymi w taki sposób, aby piłka nie przelatywała po ziemi z boiska na boisko. W turnieju Skrzatów zawodnicy będą strzelać na bramki o wymiarze 3 na 1,55m.

– Gra na całej długości w tak młodym wieku mija się z celem, tak samo jak granie na pełnowymiarowe bramki. To wiek, w którym rywalizacja sportowa jest dodatkiem do zabawy. Piłka nożna ma sprawiać przyjemność, być miejscem na łapanie sportowego bakcyla i świetnym spędzaniem wolnego czasu. Cały czas trwa rekrutacja do naszych grup, zatem zachęcam do zapisywania dzieciaków do Akademii Piłkarskiej Olimpii.

– poinformował trener Olimpii Tomasz Sambor, który współpracuje z Natalią Ostrowską.

W roczniku 2013 weźmie udział łącznie 10 drużyn: APM EL FUTBOL Elbląg, MMKS Concordia Elbląg, ZKS Olimpia Elbląg, ZKS Olimpia II Elbląg, KS Zalew Frombork, MMKS Concordia II Elbląg, WSP Młody Piłkarz Morąg, AP Ostróda, MKS Kaczkan Huragan Morąg i MKS Kaczkan Huragan II Morąg. Zespoły będą grały systemem każdy z każdym.

W roczniku 2014 zagrają: APM EL FUTBOL Elbląg, MMKS Concordia Elbląg, ZKS Olimpia Elbląg, ZKS Olimpia II Elbląg, AP Polonia 2018 Pasłęk oraz AP Polonia 2018 II Pasłęk.

Wstępne zgłoszenia do rozgrywek zimowych zostały przeprowadzone w czerwcu, przed sezonem 2019/20. Następnie można było dokonywać korekty zgłoszeń. W sumie do turniejów skrzatów zgłosiło się 86 drużyn, czyli o 12 drużyn więcej niż w roku ubiegłym. Skrzat Cup organizowany przez Olimpię Elbląg i Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej rozpocznie się o godz. 9:30.

>> Harmonogram turnieju <<

 

Patronem medialnym ZKS Olimpia Elbląg jest Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl

qba