Menu Zamknij

SIENKIEWICZ PISZE NOWY ROZDZIAŁ OLIMPII

26-letni ofensywny pomocnik zamienia białoruską ekstraklasę na eWinner 2. Ligę. Jan Sienkiewicz w sezonie 2021/22 będzie reprezentował barwy Olimpii Elbląg. Witamy na Agrykola 8!

Urodzony w Grodnie Sienkiewicz, jest ofensywnie usposobionym lewonożnym pomocnikiem, który w trwającym sezonie białoruskiej ekstraklasy wystąpił w 11 meczach dla FK Smorgon. W kampanii 2019/20 był wyróżniającą się postacią w 1. Lidze (10 bramek w 12 meczach dla FK Lida), co poskutkowało jego transferem do elity.

– Przede wszystkim lubię atakować z piłką przy nodze. Nie chciałbym za dużo mówić o swoich atutach, bo przyjdzie czas pokazać je kibicom na boisku, a oni mnie odpowiednio ocenią. Na pewno lubię też podchodzić do stojących piłek, pracować dla zespołu i kreować grę kolegom. W tym sezonie zagrałem tylko w kilku meczach białoruskiej ekstraklasy, ponieważ powstrzymała mnie kontuzja. Przypadkowo otrzymałem cios łokciem w twarz i musiałem najpierw dojść do pełni zdrowia i nabrać formy. Do gry wróciłem pod koniec maja i czułem się bardzo dobrze. W ostatnim meczu przeciwko FK Mińsk przyczyniłem się do zdobycia bramki, wcześniej w meczu z Dynamem Brześć dwukrotnie asystowałem. Teraz mogę powiedzieć, że wróciłem na odpowiednie tory.

Nowy gracz Olimpii Elbląg będzie występował z numerem #17 na koszulce. Życzymy samych udanych występów w żółto-biało-niebieskich barwach, powodzenia!