Menu Zamknij

RUCHY KADROWE I PLAN SPARINGÓW

Informujemy, iż Zarząd Klubu, postanowił o nieprzedłużaniu umów z 13 zawodnikami kadry Olimpii Elbląg, których ważność kontraktów kończy się z dniem 30 czerwca 2021 roku.

Wraz z końcem miesiąca, z Klubem z Elbląga żegnają się: Michał Ressel, Tomasz Lewandowski, Tomasz Sedlewski, Michał Kiełtyka, Eryk Filipczyk, Michał Balewski, Sebastian Kamiński, Patryk Burzyński, Dawid Jabłoński, Damian Poliński, Wojciech Zyska, Orest Tkachuk oraz Filip Sobiecki (koniec wypożyczenia z Legii Warszawa). Ponadto, Klub daje wolną rękę w poszukiwaniu zatrudnienia Pawłowi Rutkowskiemu oraz Bartoszowi Przybyszowi, którzy mogą zostać wypożyczeni lub wytransferowani.

Z tego miejsca chcielibyśmy podziękować wszystkim za czas spędzony przy Agrykola 8 oraz godne reprezentowanie żółto-biało-niebieskich barw. Życzymy powodzenia na piłkarskim szlaku i mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości spotkamy się na zielonej murawie. Okazją do wspólnych podziękowań Tomaszowi Lewandowskiemu będzie mecz z Wigrami Suwałki, których został nowym zawodnikiem.

Pozostała część kadry ma ważne kontrakty i w najbliższą środę (30.06) zainauguruje przygotowania do sezonu 2021/22. Wraz z zespołem treningi rozpocznie także grupa zawodników z Akademii oraz z zewnątrz, która zostanie poddana testom sprawnościowym oraz wewnętrznej grze kontrolnej, po której zostaną podjęte decyzje o ewentualnym zakontraktowaniu ich przy Agrykola 8.

Już wkrótce będziemy informować o transferach zawodników, którzy będą stanowili o sile pierwszego zespołu Olimpii Elbląg.


Przed rozpoczęciem nowego sezonu w planie gier sparingowych znalazły się 4 spotkania, które Olimpijczycy rozegrają na boiskach w Gdyni, Gniewinie oraz Elblągu.

Terminarz lipcowych gier sparingowych:

  • 06.07 – Arka Gdynia (I liga) vs Olimpia Elbląg (w Gdyni)
  • 10.07 – Radomiak Radom (Ekstraklasa) vs Olimpia Elbląg (w Gniewinie)
  • 17.07 – Olimpia Elbląg vs Olimpia Grudziądz (III liga)
  • 24/25.07 – Olimpia Elbląg vs ? (do ustalenia)
  • 31.07 – 01.08 – START EWINNER 2. LIGI