Menu Zamknij

REZERWY ZŁOWIŁY DELFINA (portEl.pl)

W meczu trzeciej kolejki IV ligi Olimpia II Elbląg wygrała na wyjeździe z GSZS Rybno 3:0. Beniaminek nie sprawił przyjezdnym większych problemów. Drużyna rezerw zasłużenie zgarnęła pierwsze w tym sezonie trzy punkty.

Delfin Rybno na własnym stadionie potrafi wygrywać, co pokazał już w pierwszej serii spotkań na czwartoligowym froncie. Ekipa trenera Karola Przybyły nie przestraszyła się rywala i zagrała swoją piłkę. Pojedynek rozpoczął się jednak od spokojnej gry obydwu drużyn, natomiast w kolejnych minutach akcje gości były coraz groźniejsze.

W 28 minucie rezerwy wykorzystały szansę. Prostopadłe podanie za obrońców przejął Oskar Kordykiewicz, który w sytuacji sam na sam z bramkarzem zdobył pierwszego gola dla Olimpii. W 32 minucie długie podanie w pole karne Delfina, po czym futbolówka trafiła do Mariusza Bucio, który chętnie skorzystał z błędu obrońcy i trafił między słupki. Olimpia poszła za ciosem i rozstrzygnęła pojedynek. W 35 minucie kolejną sytuację elblążan na gola zamienił Jakub Branecki.

Druga część była jednak mniej emocjonująca. Gospodarze próbowali atakować przyjezdnych, ale nie pokazali zbyt wielu argumentów w kreowaniu akcji. Olimpia miała kilka ciekawych szans na podwyższenie rezultatu, ale nie potrafiła zdobyć większej liczby bramek.

To nie było łatwe zwycięstwo. Delfin w pierwszej połowie miał dobrą sytuację, jeden z graczy trafił w słupek i przez moment było nerwowo. Jednak w kolejnych minutach nasza gra się poprawiła i po trzeciej bramce rozstrzygnęliśmy ten pojedynek. W drugiej połowie każdy z chłopaków chciał strzelić gola. Wydaje się, że mogliśmy strzelić ogółem 5-6 bramek.

– mówi trener Karol Przybyła.

A kolejny spotkanie rezerwy zagrają 15 sierpnia. Rywalem gospodarzy będzie Granica Kętrzyn. Początek pojedynku o 18, na boisku przy ul. Skrzydlatej.

GSZS Delfin Rybno – Olimpia II Elbląg 0:3 (0:3)

0:1 – Kordykiewicz (28)
0:2 – Bucio (32)
0:3 – Branecki (35)

Olimpia II Elbląg: Lechowid – Sarnowski (46 Wierzba), Kazimierowski, Winiarski (46’ Jażwiński), Krasa, Filipczyk, Bucio (79’ Kottlenga), Perlejewski, Branecki (79’ Kozera), Kordykiewicz, Milanowski