Menu Zamknij

Rezerwy zagrają w sobotę

Przełożony mecz drugoligowców powoduje, że jedyną drużyną Olimpii, która rozegra mecz w nadchodzący weekend będą czwartoligowe rezerwy. Żółto-biało-niebiescy wystąpią w sobotę, 9 września, w Iłowie z tamtejszą Polonią.

Przypomnijmy, spotkanie II ligi pomiędzy Olimpią a Pogonią Siedlce zostało przełożone na 20 września ze względu na powołania zawodników gości na zgrupowania reprezentacji narodowych. Swoją drogą warto nadmienić, że wychowanek naszego klubu, obecnie reprezentujący Bruk-Bet Termalica Nieciecza Jakub Branecki został wyselekcjonowany do reprezentacji Polski U-20. Cieszy fakt, że zawodnik wywodzący się z Akademii Piłkarskiej Olimpii Elbląg rozwija się harmonijnie.

Być może jego drogą podąży Dominik Kozera (rocz. 2004, najlepszy strzelec Olimpii II minionego sezonu – 18 goli), który w zeszły weekend grał akurat w spotkaniu II ligi, wygranym przez żółto-biało-niebieskich 2:1. Kozera strzelił gola, zaliczył także asystę drugiego stopnia przy golu Yatsenki. Obaj znaleźli się w jedenastce kolejki zdaniem Ligowca. Pytaniem zasadnym pozostaje kwestia ich ewentualnego występu w najbliższym meczu rezerw, ale odpowiedź poznamy dopiero w sobotę.

W minionej kolejce forBET IV ligi nasza drużyna wygrała na własnym terenie z Mazurem Ełk 1:0. Po tym spotkaniu do jedenastki 5. kolejki wybrano Dawida Wierzbę. Najbliższy rywal Olimpii II, wspomniana Polonia Iłowo ostatnio przegrała z DKS-em w Dobrym Mieście 1:3. Była to ich czwarta porażka w tym sezonie, wciąż nie zaznali smaku zwycięstwa. Na koncie mają jedynie punkt, po remisie 2:2 z Motorem Lubawa. Polonia zajmuje obecnie 13. miejsce, strzeliła 5 bramek, straciła 15. Początek sezonu daleki od wymarzonego.

Można przypomnieć, że ich okres przygotowawczy był opóźniony, bo o byt w IV lidze musieli walczyć w meczach barażowych. Przeciwnikiem była Victoria Bartoszyce – druga drużyna klasy okręgowej grupy I. Polonia była jednak zdecydowanie lepsza wygrywając w obu spotkaniach, kolejno: 6:0 w domu i 4:1 na wyjeździe.

W ubiegłosezonowych rozgrywkach Olimpia II z Polonią rzecz jasna rywalizowała. W Elblągu wygrali podopieczni trenera Przybyły aż 6:1, w rewanżu padł remis 1:1. W kampanii 21/22 Polonia wygrała na własnym terenie 3:2, w rewanżu Olimpia strzeliła pięć goli nie tracąc przy tym żadnego i tym samym trzy punkty pozostały w Elblągu. Najbliższe spotkanie w sobotę w Iłowie o godz. 16..

Fot. Sławomir Fidurski