Menu Zamknij

Rezerwy zagrają przy Moniuszki

W niedzielę (14 kwietnia) druga drużyna Olimpii zmierzy się na własnym terenie z Polonią Iłowo. Faworytem niewątpliwie są elblążanie.

To była trudna runda. Nie miałem wiele czasu latem ze względu na baraże, żeby odpowiednio przygotować zespół. Trenowaliśmy nieraz w siedmiu. Dopiero w trakcie trwania sezonu, pod koniec wakacji, sytuacja się troszkę unormowała. Niestety mentalnie nie byliśmy gotowi podnieść się po serii porażek. W wyniku nieregularnej pracy na treningach pojawiły się kontuzje, do tego kartki, co złożyło się na wymuszone eksperymentowanie ze składem. Głównie w tym widzę powody dużej liczby straconych bramek. Obecnie nasza kadra liczy 27 piłkarzy. Chłopcy dobrze przepracowali okres przejściowy i ciężko pracują w okresie przygotowawczym. Jestem pewien, że to zaowocuje poprawą pozycji w tabeli. – czytamy wypowiedź Macieja Rogalskiego, trenera Polonii Iłowo na łamach Skarbu Kibica forBET IV ligi.

Po pięciu meczach w tym roku sytuacja niewiele się zmieniła, a wręcz pogorszyła. Po rundzie jesiennej Polonia była przedostatnia, obecnie zamykają ligową stawkę, zgromadzili tylko 8 punktów, czyli aż 26 mniej niż podopieczni trenera Przybyły. Dystans ogromny, ale piłka nożna widziała wiele przypadków, że murowany faworyt nie potrafił sprostać oczekiwaniom i gubił punkty. Miejsca na lekceważenie przeciwnika nie ma.

Polonia w tym roku zdobyła tylko punkt po remisie w meczu z Motorem w Lubawie (1:1). Cztery pozostałe mecze przegrywali, kolejno z: Granicą Kętrzyn 3:0, Mazurem Ełk 1:5, Tęczą Biskupiec 2:1 i DKS-em Dobre Miasto 1:4.

W pierwszym spotkaniu bieżącego sezonu pomiędzy Olimpią II a Polonią padło aż 7 goli, wszystkie autorstwa Olimpii II. Bramki strzelili: Yatsenko dwie, Filipczyk, Wierzba, Łoś, Dziurdzia, padła też bramka samobójcza.

Jeśli chodzi o bilans historyczny to dotychczas było 5 bezpośrednich konfrontacji, lepszy bilans należy do Olimpii II, która wygrywała trzykrotnie, padł jeden remis, Polonia wygrał jedno spotkanie.

24.10.2021 r. Polonia Iłowo – Olimpia II Elbląg 3:2
29.05.2022 r. Olimpia II Elbląg – Polonia Iłowo 5:0
16.10.2022 r. Olimpia II Elbląg – Polonia Iłowo 6:1
21.05.2023 r. Polonia Iłowo – Olimpia II Elbląg 1:1
09.09.2024 r. Polonia Iłowo – Olimpia II Elbląg 0:7

Uwaga! Przypominamy o lokalizacji meczu. Tym razem spotkanie nie odbędzie przy ul. Skrzydlatej tylko przy ul. Moniuszki. Początek o godz. 16., wejście na stadion bezpłatne, ale jedynie od ul. Moniuszki, od strony Centrum Rekreacji Wodnej Dolinka.