Menu Zamknij

Rezerwy ekstraklasowego Zagłębia kolejnym rywalem Związkowych.

Olimpijczycy fundują nam nie mały rollercoaster emocji w ostatnim czasie. Poprzedni domowy mecz z Radunią zakończył się wysokim zwycięstwem (3:1), co wywołało euforię na trybunach. Czy jutro uda się podtrzymać nastroje na A8 i zmazać plamę na honorze po wyjazdowej porażce z Kotwicą?

Zagłębie to pozornie rywal z kategorii tych „mniej wymagających”, choć jak dobrze wiemy, w obecnym sezonie właśnie takie drużyny potrafiły sprawić najwięcej kłopotów podopiecznym Przemysława Gomułki. „Brązowi” po 30. kolejkach znajdują się na odległej, 15. pozycji z przewagą jedynie 3. punktów nad zamykającą tabelę Siarką. Na taki bilans złożyło się 9 zwycięstw, 4 remisy i aż 17 porażek. Bilans bramkowy Lubinian wynosi 38-62, co czyni ich defensywę najmniej skuteczną w całej lidze.  

Z końcem kwietnia stery Zagłębia objął Paweł Sochacki zastępując na stanowisku Jarosława Krzyżanowskiego. Pod jego wodzą „Brązowi” zremisowali 1:1 z Polonią Warszawa i wygrali 1:0 z Garbarnią. 

Najlepszymi strzelcami w kadrze Pawła Sochackiego są z 7. trafieniami Rafał Adamski, i mający jedynie jedną bramkę mniej Szymon Kobusiński.

Obie drużyny po raz ostatni rywalizowały ze sobą 8 października ubiegłego roku. W meczu rozegranym na Stadionie Zagłębia padł remis 1:1. 


 

31. kolejka eWinner 2. Ligi

Olimpia Elbląg (8.) x Zagłębie II Lubin (15.)

Sobota, 13.05, godz. 18:00