Menu Zamknij

REMIS NUMER DWA (eWinner 2. Liga)

Zdjęcie dzięki uprzejmości MKS Chojniczanka Chojnice. Pełną galerię znajdziecie tutaj.

To było już trzecie starcie przeciwko Chojniczance w tym sezonie, a drugie w rozgrywkach eWinner 2. Ligi. Podobnie jak w rundzie jesiennej tak i teraz oba zespoły podzieliły się punktami i nie znalazły drogi do siatek golkiperów. Bezbramkowy remis w rywalizacji z Chojniczanką pozwolił Związkowym wrócić nad „kreskę”, a także poskutkował zachowaniem trzeciego czystego konta w pięciu ostatnich spotkaniach.

Trener Jacek Trzeciak zdecydował się na kilka kluczowych roszad w składzie. Na prawej flance pozycjami zamienili się Kiełtyka oraz Kamiński, w środku pola od pierwszych minut zagrał Aleksander Waniek w duecie z Marcinem Bawolikiem, a na lewe skrzydło powędrował Oskar Kordykiewicz.

Pierwsza połowa była dosyć wyrównanym pojedynkiem z niewielkim wskazaniem na gospodarzy. Kilka razy futbolówka gościła w polu karnym Andrzeja Witana, jednak nasz golkiper nie miał trudności z próbami piłkarzy Adama Noconia.

Druga odsłona rozpoczęła się od zmiany – boisko opuścił Marcin Bawolik, a w jego miejsce na placu gry pojawił się Filip Sobiecki. Związkowi z minuty na minutę wyglądali coraz lepiej, a ich akcje ofensywne nabierały na jakości. Dobrze współpracował duet Kiełtyka-Kamiński i to właśnie z prawej strony boiska Żółto-biało-niebiescy wykreowali chyba najgroźniejszą sytuację, po której Kamil Wenger o mały włos nie wpakował futbolówki do bramki. Naszemu defensorowi zabrakło kilku centymetrów, by doskoczyć do mocno dośrodkowanej piłki i skierować ją do siatki.

Inna, warta odnotowania sytuacja, to mocny strzał lewą nogą wypożyczonego z Legii Warszawa Aleksandra Wańka, lecz jego próbę zatrzymał Paweł Sokół.23. kolejka, ewinner 2. liga

STADION MIEJSKI, MICKIEWICZA 12, CHOJNICE
NIEDZIELA, 21 marca, godzina 15:00

MKS Chojniczanka Chojnice 0:0 ZKS Olimpia Elbląg

 

Olimpia Elbląg: 1. Andrzej Witan – 92. Sebastian Kamiński, 2. Tomasz Lewandowski (c), 5. Kamil Wenger, 16. Tomasz Sedlewski – 23. Michał Kiełtyka – 93. Aleksander Waniek, 14. Patryk Burzyński, 96. Marcin Bawolik, 77. Oskar Kordykiewicz – 28. Janusz Surdykowski

Ławka rezerwowych:
12. Paweł Rutkowski
3. Łukasz Sarnowski
8. Michał Ressel
17. Dawid Jabłoński > 23. Michał Kiełtyka (90min)
25. Eryk Filipczyk > 77. Oskar Kordykiewicz (90min)
34. Wojciech Zyska > 14. Patryk Burzyński (60min)
97. Filip Sobiecki > 96. Marcin Bawolik (46min)

Szczegółowe dane statystyczne zobaczycie klikając TUTAJ


GŁÓWNYMI SPONSORAMI OLIMPII ELBLĄG SĄ: