Przekonująca wygrana „dwójki”

Wysoką wygraną zakończył się wczorajszy mecz rezerw Olimpii Elbląg z Huraganem Morąg. Związkowi zdeklasowali rywali zwyciężając aż 5:1!

Obie drużyny rozpoczęły wiosenne zmagania z tygodniowym poślizgiem i jak widać, zespół Karola Przybyły dobrze wykorzystał ten czas!

Związkowi do meczu przystąpili wzmocnieni Marcinem Rajchem, Dominikiem Kozerą i Łukaszem Łęgowskim z pierwszej drużyny. Mecz dla Elblążan rozpoczął się dobrze – już w 6′ spotkania wynik z rzutu karnego podyktowanego na Pawle Kazimierowskim mógł otworzyć Adrian Szantyr, jednak jego strzał instynktownie wyczuł bramkarz Huragana. Jak wiemy niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i nie było inaczej w tym wypadku. Już w 13′ akcję zespołu z Morąga wykończył wychowanek Olimpii, Piotr Zaleski.

Olimpijczycy podrażnieni straconą bramką rzucili się do ataków skrzydłami, które nie przynosiły efektu. Dopiero w 37′ meczu w sytuacji sam na sam z Arturem Jurgielewiczem znalazł się Dominik Kozera, który zachował zimną krew i doprowadził do wyrównania. Po kolejnych kilku minutach ponownie w natarciu Żółto-biało-niebiescy. Atak prawą flanką, wycofanie do Bartka Gorzyckiego a ten potężnym uderzeniem nie dał bramkarzowi żadnych szans. Tym samym do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 2:1 dla gospodarzy.

Druga odsłona meczu to kontynuacja oblężenia bramki Huragana. Blisko wpisania się na listę strzelców był Adrian Szantyr, lecz jego uderzenie z rzutu wolnego w poprzeczkę jedynie zatrzęsło bramką.

w 57′ swoją bramkę dopisał Marcin Rajch, który wykorzystał podanie Dominika Kozery w polu karnym. Sam „Kozi” ewidentnie nadal był głodny bramek, a głód w 87′ zamienił na kolejne trafienie dla Związkowych. Mogło się wydawać, że „na dziś już starczy”. Nic bardziej mylnego! Już w drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik spotkania strzałem z dystansu ustalił Dominik Stróżewski. Olimpia 5. Huragan 1.

W następnej kolejce gier Olimpia II Elbląg uda się do Mrągowa, gdzie zmierzy się z tamtejszą Mrągowią.

Olimpia II Elbląg – Huragan Morąg 5:1 (2:1)

Bramki: 0:1 – Zaleski (13. min.), 1:1 – Kozera (37. min.), 2:1 – Gorzycki (40. min.), 3:1 – Rajch (57. min.), 4:1 – Kozera (87. min.), 5:1 – Stróżewski (90+2. min.)

Olimpia II: Łęgowski – Rajch, Szczudliński, Kazimierowski, Kasprzykowski, Łąpieś, Łabecki, Szantyr, Łaszak, Gorzycki, Kozera. Po przerwie weszli: Winiarski, Berdyczko, Leszczyński, Dziurdzia, Stróżewski