Menu Zamknij

Prezydent Witold Wróblewski: „Złożę projekt na stadion”.

Zarząd Klubu pragnie podziękować Prezydentowi Elbląga, P. Witoldowi Wróblewskiemu za złożoną podczas czwartkowej konferencji prasowej deklarację przedłożenia wniosku do Ministerstwa Sportu w sprawie dofinansowania budowy stadionu przy ul. Agrykola.

– Nie dalej jak tydzień temu był w Elblągu minister Bortniczuk. Padło stwierdzenie z ust pana ministra, że załatwi pieniądze na stadion. Byłbym złym gospodarzem, gdybym nie chciał wykorzystać sytuacji, że ktoś chce dać pieniądze na elbląski sport. Dlatego wczoraj spotkałem się z zarządem Olimpii Elbląg, przedstawiłem informację, że od kilku dni przygotowujemy się i jeśli tylko pan minister ogłosi konkurs w programie Sportowa Polska na dofinansowanie, to złożę taki wniosek do ministra, mając zapewnienie, że załatwi on te pieniądze – powiedział podczas konferencji włodarz Elbląga.

To bardzo dobra i długo wyczekiwana wiadomość dla całej społeczności związanej z Olimpią Elbląg. Nowy stadion, umożliwiający rozgrywanie zawodów piłkarskich oraz oglądanie ich w komfortowych warunkach to coś, o czym każdy sympatyk Związkowych marzy od lat. 

Dziękujemy jeszcze raz za pochylenie się nad tym tematem i zrobienie pierwszego kroku ku temu, aby Olimpia Elbląg zyskała nowy dom!

Zarząd Klubu ZKS Olimpia Elbląg


GŁÓWNYMI SPONSORAMI OLIMPII ELBLĄG SĄ: