Menu Zamknij

POZNALIŚMY RYWALA W 1/16 PUCHARU POLSKI

Dzisiaj (27.09) w Warszawie o godzinie 12:00 odbyło się losowanie par 1/16 finału Pucharu Polski. Kolejnym rywalem Olimpii Elbląg okazał się beniaminek Ekstraklasy – Raków Częstochowa.

W losowaniu wzięło udział:

  • 11 klubów z Ekstraklasy
  • 8 klubów z I ligi
  • 9 klubów z II ligi
  • 3 kluby z III ligi
  • 1 klub z IV ligi

Z biegiem trwania losowania zaczęło pachnieć hitowym starciem ze Stomilem Olsztyn. Sekretarzowi Generalnemu PZPN Maciejowi Sawickiemu w puli powoli kończyły się kulki, a Olimpii i Stomilu wśród drużyn wylosowanych wciąż na grafice nie uświadczyliśmy. Do przydzielenia pozostały raptem 3 pary, czyli 6 zespołów – Stomil, Wisła Płock, Olimpia, Raków, Bytovia, Cracovia, zatem dość prawdopodobne było spotkanie na A8 ze Stomilem lub ekstraklasowiczem. Jak się chwilę później okazało los przydzielił nam tą drugą opcję.

W Elblągu ugościmy Raków Częstochowa, czyli zespół, który w ubiegłych rozgrywkach Pucharu Polski dotarł aż do półfinału, gdzie niestety musiał uznać wyższość Lechii Gdańsk przegrywając 0:1. Nie był to jedyny sukces trenera Marka Papszuna w poprzedniej kampanii. Oprócz małego triumfu w pucharach, pod jego wodzą udało się piłkarzom z Częstochowy awansować (Mistrzostwo 1. Ligi z dorobkiem 70pkt) na najwyższy poziom rozgrywek w Polsce, gdzie aktualnie (po 9 meczach) są tuż nad „kreską” zajmując 13. lokatę.

Ostatni mecz na Agrykola 8 z Rakowem Częstochowa pamięta tylko dwóch, aktualnych piłkarzy Związkowych – Kamil Wenger (cały mecz) i Damian Szuprytowski (wszedł z ławki). Wtedy (31.07.16) padł remis 2:2, a bramkę na wagę 1 punktu zdobył w 85 minucie Łukasz Pietroń pokonując z rzutu karnego stojącego w bramce Tomasza Loskę (aktualnie Górnik Zabrze).

Dokładna data spotkania nie została jeszcze ustalona, lecz na pewno zawody odbędą się między 29 a 31 października (wtorek, środa lub czwartek). Więcej informacji poznamy wkrótce.