Menu Zamknij

Porażka w ostatnich sekundach

Niestety Olimpia II bez punktów zakończyła wyjazdowe spotkanie z Constractem Lubawa. Bramka dająca zwycięstwo wpadła w ostatniej akcji meczu.

Drużyna gospodarzy jest beniaminkiem forBET IV ligi, ich cel pozostaje niezmienny – utrzymać się na w najwyższej klasie rozgrywkowej na Warmii i Mazurach. Nasza strata do drużyn nas wyprzedzających nie jest duża, więc celem minimum są baraże, chociaż mamy nadzieję, że uda się bezpośrednio utrzymanie wywalczyć – mówił na łamach Skarbu Kibica trener Constractu Wojciech Figurski.

Zwycięzcy klasy okręgoweh WMZPN grupy II z poprzedniego sezonu rozpoczęli obecny rok od zwycięstwa w derbach z Motorem 2:0, później przytrafiła się porażka z DKS-em w Dobrym Mieście 0:1. Przed meczem z Olimpią II mogli się pochwalić tylko jednym zwycięstwem na własnym terenie.

Spotkanie odbywało się w Grabowie, tam zazwyczaj domowe spotkania rozgrywa Constract. Pierwsza połowa przebiegała zdecydowanie pod dyktando gospodarzy, którzy prowadzili 2:0. Impulsem na lepszą grę Olimpii II wydaje się sytuacja z okolic 70 minuty, wówczas czerwoną kartką został ukarany Jakub Wąsowski. Bramkarz Constractu w zeszłym sezonie reprezentował Concordię Elbląg.

W jego miejsce pojawił się debiutant, piętnastoletni wychowanek, Jan Rutkowski. Jak czytamy na fanpage Constructu: Janek na co dzień występuje w zespole trampkarza naszej Szkółki Piłkarskiej KS Constract pod okiem trenera Łukasza Żebrowskiego i ma też za sobą treningi w zespole seniorskim grającym w FOGO Futsal Ekstraklasa.

W każdym razie Olimpia wróciła do gry. Z rzutu wolnego przymierzył Marcel Stefaniak, później wyrównał Adam Rychter. Gry wydawało się, że mecz zakończył się remisem, w ostatniej akcji to Constract przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Olimpia II pozostała na 6. pozycji w tabeli. W 19. kolejce przyjdzie się zmierzyć z Granicą Kętrzyn (trzecia drużyna w stawce). Mecz w sobotę 30 marca, godz. 13:00, boisko ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Skrzydlatej 1a.

Constract Lubawa – Olimpia II Elbląg 3:2 (2:0)

Bramki: Stefaniak, Rychter

Olimpia II: Olbryś – Łaszak, Kasprzykowski, Łąpieś (80, Stróżewski), Etmański (46‘ Rychter), Ruciński (75‘ Dzierzkiewicz), Piróg, Tobojka (70‘ Furmański), Kryński, Stefaniak, Dziurdzia (65‘ Łoś)