Porażka rezerw w Wojewódzkim Pucharze Polski

Żółto-biało-niebiescy zakończyli udział w Wojewódzkim Pucharze Polski na 1/8 finału, w którym ulegli Tęczy Biskupiec 1:2

Już na początku spotkania, w 22′ Tęcza wyszła na prowadzenie za sprawą Pawła Galika. Niespełna dwie minuty później Adrian Podgórski podwyższył prowadzenie zespołu z Biskupca. Wynik w pierwszej połowie nie uległ już zmianie i obie drużyny schodziły do szatni z wynikiem 2:0.

Olimpia przebudziła się dopiero w drugiej połowie, niestety zbyt późno i w konsekwencji czasu starczyło tylko na zdobycie kontaktowej bramki przez Filipa Sznajdera. Do 90′ wynik spotkania już się nie zmienił.

– Zdecydowanie źle weszliśmy w to spotkanie. Po bardzo słabej pierwszej połowie, w drugich 45 minutach osiągnęliśmy przewagę, która wystarczyła niestety tylko na jedno trafienie Filipa Sznajdera

– podsumował mecz Karol Przybyła, szkoleniowiec Olimpii II Elbląg.

Już za tydzień „Dwójkę” czeka mecz w Iławie, gdzie zmierzą się z wiceliderem rozgrywek – Jeziorakiem. Będzie to tym samym pierwszy, wiosenny mecz ligowy. Olimpia II Elbląg plasuje się po rundzie jesiennej na 8. lokacie ze stratą zaledwie 3 punktów do trzeciej Polonii Lidzbark Warmiński.

Tęcza Biskupiec – Olimpia II Elbląg 2:1 (2:0)

Olimpia zagrała w składzie: Figurski – Szczudliński, Łaszak, Kasprzykowski (80‘ Berdyczko), Panek (85‘ Łąpieś), Kazimierowski, Gorzycki, Szantyr (55‘ Sznajder), Kozera (80‘ Szopiński), Winiarski (70‘ Olejniczak), Piróg (80‘ Tutaj)