PORAŻKA NA INAUGURACJĘ

Niestety wracamy z Suwałk bez punktów. W pierwszym meczu nowego sezonu lepsi o jedną bramkę okazali się gospodarze, których do zwycięstwa poprowadził zdobywca dwóch trafień Denis Gojko.

Spotkanie od samego początku mogło się podobać wszystkim obserwatorom, bo już w 10 minucie oglądaliśmy pierwszą bramkę, której autorem został Denis Gojko. Na odpowiedź Olimpii nie musieliśmy długo czekać. Po upływie 12 minut od straty bramki, w polu karnym Hieronima Zocha nieprzepisowo powstrzymywany został Orest Tkachuk, a arbiter nie miał wątpliwości i wskazał na „wapno”. Na linii 11 metrów futbolówkę ustawił Kamil Wenger i pewnym uderzeniem doprowadził do remisu. Jeszcze w pierwszej odsłonie bardzo dobrą okazję na zdobycie bramki miał Dawid Jabłoński, lecz jego strzał prawą nogą po długim słupku okazał się nieprecyzyjny.

Druga połowa także szybko przyniosła bramkę, z której cieszyli się gospodarze. Prostopadłe podanie z okolicy środka boiska otrzymał Denis Gojko i znalazł się w sytuacji oko w oko z Paweł Rutkowskim. Napastnik Wigier bardzo umiejętnie podciął piłkę nad interweniującym bramkarzem i dopisał na swoje konto drugą bramkę. Podopieczni Łukasza Kowalskiego nie składali broni i do samego końca walczyli o korzystny wynik. W 64 minucie byli bardzo bliscy osiągniecia celu, gdy w polu karnym Wigier znalazł się Marcin Bawolik, lecz jego strzał w środek bramki odbił Hieronim Zoch, potem futbolówka znalazła się pod nogami Janusza Surdykiewicza, ale jego strzał odbił się od słupka.

Następna okazja na zdobycie pierwszych ligowych punktów nadarzy się 5 września podczas spotkania z Motorem Lublin na Agrykola 8. Początek meczu o 17:00.