Menu Zamknij

Podtrzymać zwycięską passę

Przed rozpędzonymi Olimpijczykami pojawia się kolejny raz okazja do wskoczenia na podium. Już jutro na A8 zmierzymy się z drugą drużyną Lecha Poznań. Ścisk panujący aktualnie w górnej części tabeli sprawia, że każdy mecz może być tym na wagę awansu!

Trwający sezon eWinner 2. Ligi zaczyna wkraczać w decydującą fazę. Ścisk w tabeli jest wręcz niespotykany, a to sprawia, że już nawet jeden nieudany mecz może zdecydować o sporych roszadach w tabeli. Aktualnie Olimpijczycy tracą do lidera rozgrywek – Kotwicy jedynie 4 oczka. Mało, ale.. tylko 3 oczka dzielą nas od zajmującej obecnie 7. lokatę w tabeli Wisły Puławy. Zależnie od rozstrzygnięć w tej kolejce i naszego rezultatu możemy albo wspiąć się na pozycję wicelidera, albo wypać poza strefę barażową. To dosadnie obrazuje powagę jutrzejszego pojedynku.
 
Zdecydowanym faworytem jutrzejszego starcia jest Olimpia, która dotychczas zdobyła 11. punktów więcej od rezerw aktualnego Mistrza Polski. Lech bez cienia wątpliwości jest zespołem nieobliczalnym, w którego szeregach możemy znaleźć takich zawodników jak Adam Stachowiak, Tomasz Cywka czy Szymon Pawłowski. Wspierani młodzieżą z jednej z najlepszych akademii piłkarskich w kraju potrafią zaskoczyć. Co prawda podopieczni Artura Węska ze względu na powołania zawodników do reprezentacji pauzowali w ostatniej kolejce (mecz z Garbarnią został przełożony), ale w 23. kolejce zremisowali wyjazdową potyczkę z Polonią Warszawa 3:3 (dwukrotnie na listę strzelców wpisał się wspomniany wcześniej Szymon Pawłowski oraz Filip Wilak, który z 11. trafieniami jest najskuteczniejszym zawodnikiem Kolejorza).
 
W jutrzejszym meczu Przemysław Gomułka nie może liczyć na występ jedynie Arona Stasiaka, który musi odpokutować żółte kartki. Cieszy jednak fakt powracających po pauzie Łukasza Sarnowskiego i Marcina Czernisa.
 
Łączny bilans konfrontacji:
 
7 spotkań, 4 zwycięstwa Olimpii, 2 remisy, 1 porażka
 
Bramki: 14:6
 

28.07.19 r. – Olimpia Elbląg – Lech II Poznań 4:0 (Kuczałek x2, Ryk, Szuprytowski)

16.11.19 r. – Lech II Poznań – Olimpia Elbląg 1:1 (Miller)

29.10.20 r. – Lecha II Poznań – Olimpia Elbląg 2:3 (Bawolik, Wenger, Surdykowski)

17.04.21 r. – Olimpia Elbląg – Lech II Poznań 3:1 (Surdykowski x2, Kordykiewicz)

26.09.21 r. – Olimpia Elbląg – Lech II Poznań 1:2 (Kurbiel)

10.04.22 r. – Lech II Poznań – Olimpia Elbląg 0:2 (Czarny, Laskowski – bramka samobójcza)

27.08.22 r. – Lech II Poznań – Olimpia Elbląg 0:0

Przypominamy, że wszystkie mecze Związkowych w sezonie 2022/2023 obejrzysz na platformie PilotWP, pierwszej TV online w Polsce!


 

25. kolejka eWinner 2. Ligi

Olimpia Elbląg (4.) x Lech II Poznań (9.)

Sobota, 1.04, godz. 16:00