Menu Zamknij

Podtrzymać dobrą passę

Już dziś o godz. 16:00 na Suchych Stawach w Krakowie, drużyna Przemysława Gomułki zmierzy się z Hutnikiem Kraków, przedostatnią drużyną ligowej tabeli. Biorąc pod uwagę aktualną dyspozycję obu drużyn – to Olimpię należy uznać za faworyta tego pojedynku. 

Poprzedni sezon nie był udany dla Krakowian. 15. Lokata w drugoligowej tabeli sprawiła, że już dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek wiedzieli, że pożegnają się ze szczeblem centralnym. Los lubi być jednak przewrotny i lubi sprawiać niespodzianki – a właśnie taką obdarował Hakaesów. Nieoczekiwane wycofanie się z rozgrywek zespołu z Suwałk sprawiło, że krakowianie odłożyli marzenia o szybkim powrocie na 2-ligowe boiska i otrzymali perspektywę walki o utrzymanie w nowym sezonie. Nie powinniśmy raczej oczekiwać włączenia się Hutnika w walkę o górną część tabeli – na początku okresu przygotowawczego w kadrze klubu było jedynie kilkunastu zawodników. Lokata zapewniająca pozostanie na trzecim szczeblu rozgrywkowym z końcem rozgrywek bez wątpienia będzie dużym sukcesem drużyny z Suchych Stawów. 

W drużynie doszło do wielu roszad, a stanowisko sternika objął Andrzej Paszkiewicz, który zastąpił na stanowisku trenera Krzysztofa Lipeckiego. 

Start obecnego sezonu nie napawa optymizmem kibiców Hakaesów. Podopieczni Andrzeja Paszkiewicza z dorobkiem zaledwie 7. punktów po 9. kolejkach zajmują odległe, 17. miejsce w tabeli z przewagą zaledwie 2. punktów nad ostatnią Siarką. Na taki bilans złożyły się dwie wygrane, jeden remis i aż sześć porażek, w tym ostatnia, derbowa przegrana z Garbarnią aż 2:4. W obecnych rozgrywkach nowohucianie wrócili z tarczą jedynie z pojedynków z rezerwami Lecha (3:2) oraz Siarką, zwyciężając przekonująco, bo aż 6:0. 

Bilans bramkowy krakowian to 17:24, a najskuteczniejszym strzelcem zespołu z Nowej Huty jest 35-letni Krzysztof Świątek, który siedmiokrotnie pokonując bramkarzy przeciwników prowadzi w klasyfikacji strzelców 2. ligi. 

Olimpiczycy przystępując do tego meczy zmagają się z kilkoma problemami, pierwszym jest absencja Marcina Czernisa i Łukasza Sarnowskiego. Podstawowi młodzieżowcy w kadrze trenera Gomułki w tym meczu pauzują za nadmiar żółtych kartek. Poza kadrą pozostają również Łukasz Łegowski rehabilitujący bark po urazie doznanym podczas meczu rezerw, Bartosz Danowski czekający na rezonans kolana oraz Marcin Rajch, który jest w trakcie leczenia urazu stawu skokowego. 

W sezonie 2021/2022 rywalizowaliśmy z Hutnikiem dwukrotnie. W rundzie jesiennej, a dokładniej w 2. kolejce gier, po bramce Adriana Piekarskiego odnieśliśmy skromne zwycięstwo 1:0 na własnym stadionie. Wiosną, w 11. Kolejce wracaliśmy do Elbląga z 3. punktami, wygrywając wysoko, bo aż 3:0 po trafieniach Senkevicha, Czarnego i Stanisławskiego. 

Transmisję z tego spotkania obejrzysz na platformie WP Pilot! 


GŁÓWNYMI SPONSORAMI OLIMPII ELBLĄG SĄ: