PODSUMOWANIE GIER AKADEMII (5-6.09)

Ruszyły młodzieżowe rozgrywki ligowe, zatem jak co tydzień sprawdzamy, co działo się w przeciągu ostatnich dni w grupach Akademii Olimpii Elbląg.

ROCZNIK 2012 (GRUPA ZIELONA) – LIGA „ŻAK”

Grupa trenera Tomasza Wierciocha wybrała się do Braniewa na pierwszy ligowy turniej w tym sezonie. Olimpię reprezentowały dwa zespoły i oba spisały się znakomicie. Wyniki:

Olimpia II Elbląg 1:1 Zatoka Braniewo

Pierwszy ligowy turniej w tym sezonie. Gratulacje dla wszystkich chłopców. Każdy miał możliwość gry i pokazania swoich umiejętności. Jestem bardzo zadowolony. Każdy z chłopców pokazał się z jak najlepszej strony!

– podsumował trener Wiercioch.

Następne spotkania ligowe chłopcy rozegrają w niedzielę (13 września) na boisku przy ul. Skrzydlatej.

ROCZNIK 2010 – LIGA „ORLIK”

Jak w pierwszej kolejce spisali się podopieczni trenerów Damiana Ziemiańczyka i Bohdana Konarzewskiego? Sprawdźmy wyniki:

Olimpia II Elbląg 3:0 AP Polonia 2018 Pasłęk
(Zakrzewski x2, Frąckiewicz)
Olimpia Elbląg 3:1 KS Polonia Pasłęk
(Lewczuk x2, Wójcik)
Olimpia Elbląg 6:0 Olimpia II Elbląg
(Lewczuk x2, Kolosov, Orłowski, Cieślak, Roszkowski)
(Żmijewski, Roszkowski, Kolosov)

Jesteśmy zadowoleni z gry naszych podopiecznych. Widać, że praca, którą wykonujemy na zajęciach treningowych przynosi efekty. Oby tak dalej, aczkolwiek pamiętamy, że to są jeszcze rozgrywki dziecięce i tutaj wyniki schodzą na dalszy plan, a najważniejszy jest uśmiech dziecka w czasie gry w piłkę nożną.

– powiedział trener Ziemiańczyk.

Nasze „Orliki” drugą kolejkę gier rozegrają w niedzielę (13 września) o godzinie 10:00 na boisku przy ul. Skrzydlatej.

ROCZNIK 2006 – CENTRALNA LIGA JUNIORÓW U-15

Trwa seria porażek drużyny Sebastiana Cierlickiego. Tym razem nie zdołali powstrzymać na własnym terenie wicelidera Escoli Varsovia i ulegli drużynie ze stolicy 0:4.

Olimpia Elbląg 0:4 Escola Varsovia

Skład: Wysocki – Kołakowski, Winiarczyk, Zabłocki Michał, Łoś – Tomankiewicz, Sznajder – Saunders, Duda, Piróg – Szablak

Na boisku pojawili się: Grzywacz, Tobojka, Roszak, Giza, Prystupa

Niestety nie udało się sprawić niespodzianki. Szkoda drugiej części spotkania, w której zagraliśmy lepiej niż w pierwszej połowie, a mimo to straciliśmy trzy bramki. Szczęście nam też nie dopisało. Bardzo dobre spotkanie rozgrywał Winiarczyk, lecz przytrafił mu się błąd indywidualny, po którym goście zdobyli drugą bramkę. Gol na 0:3 to pech Tomankiewicza, który trafił do własnej bramki. Bramka na 0:4 to ewidentny faul na bramkarzu, który miał piłkę w rękach i napastnik Escoli wybił mu ją z rąk, a sędzia tego nie zauważył.

– podsumował trener Sebastian Cierlicki.

W 5. kolejce młodzi Olimpijczycy wybiorą się do Pruszkowa, gdzie czekać na nich będzie tamtejszy Znicz. Pierwszy gwizdek sędziego wybrzmi w niedzielę (13 września) o godzinie 13:30.

ROCZNIK 2007 – LIGA „TRAMPKARZ”

W sobotnie przedpołudnie przy bardzo silnie padającym deszczu udało się zdobyć pierwsze punkty w lidze wygrywając z Akademią byłego reprezentanta Polski Sylwestra Czereszewskiego.

Olimpia Elbląg 2:1 Czereś Sport Olsztyn
(Maksymilian Chojecki x2)

Do tego meczu, można powiedzieć jak zwykle przystępowaliśmy w nie optymalnym zestawieniu, bowiem kontuzje i choroby wyeliminowały, aż sześciu naszych zawodników. Dobrze, że mamy możliwość uzupełnienia kadry meczowej chłopcami z rocznika 2006, bo dzisiaj na ten mecz byłoby tylko 10 zdrowych zawodników z rocznika 2007. W drugiej połowie widzieliśmy zalążek gry jakiej się uczymy na zajęciach i chcemy, aby te momenty w meczach były jak najdłuższe, ale doskonale wiemy, że gramy w Ekstraklasie rocznika 2006, a rok różnicy jest bardzo znaczący. Te fajne momenty sprawiły, że mieliśmy jeszcze wiele okazji do podwyższenia wyniku i szkoda, że ich nie wykorzystaliśmy. Z pewnością przed nami jeszcze dużo pracy, ale po tym meczu należą się chłopcom gratulację za zwycięstwo, ambicję i momenty fajnej gry w drugiej połowie.

– podsumował trener Rafał Starzyński.

W następnej kolejce chłopcy zmierzą się ze Stomilem Olsztyn. Początek spotkania w niedzielę (13 września) o godzinie 15:00 w Elblągu (ul. Skrzydlata).

ROCZNIK 2004 – LIGA „JUNIOR MŁODSZY”

W 5. kolejce Ekstraklasy Juniora Młodszego podopieczni Karola Przybyły i Adama Urbanowicza zmierzyli się na własnym boisku z drużyną Rony Ełk. Związkowi wyszli na mecz mocno skoncentrowani i od początku spotkania dominowali nad rywalem.

Olimpia Elbląg 9:0 Rona Ełk
(Dawid Winiarski x4, Dominik Kozera x2, Adrian Szantyr, Bartek Mowczyn oraz jedno trafienie samobójcze)

Wynik 5:0 do przerwy był zasługą  bardzo dobrej gry zespołu w ofensywie głównie za sprawą Dawida Winiarskiego, Dominika Kozery, Dawida Panka oraz Bartosza Mowczyna. Zespół z Ełku podejmował próby przedostania się w nasze pole karne, jednak dobrze dysponowani tego dnia Krzysztof Płaza i Bartosz Leszczyński z łatwością przechwytywali większość podań. Druga połowa to wyraźne „rozluźnienie” w obu zespołach. Goście wciąż nie stwarzali sytuacji, które w jakikolwiek sposób mogły zagrozić naszej bramce. Natomiast w grę chłopaków wkradł się lekki chaos i bałagan. Mimo tego padły jeszcze cztery bramki, a spotkanie zakończyło się wynikiem 9:0.