ZA NAMI PIERWSZY TEST

Serię meczów sparingowych rozpoczynamy od porażki z pierwszoligową Arką Gdynia. Na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni dwukrotnie do bramki Olimpii trafiali gospodarze, a jedynego gola dla Związkowych zdobył Piotr Kurbiel pewnie wykorzystując rzut karny. Zespół Tomasza Grzegorczyka kolejny test przejdzie w piątek (28 sty) w Elblągu i ponownie zmierzy się z ekipą z Gdyni, lecz tym razem będzie nim trzecioligowy Bałtyk.

Na szczególną uwagę zasługuje pierwsze 45 minut meczu, po upływie których na tablicy wyników ujrzeliśmy remis 1:1, dzięki trafieniom Mateusza Stępnia oraz Piotra Kurbiela. Pomimo błędu z 6 minuty, który na gola zamienili gospodarze, Związkowi pokazali się z dobrej strony, potrafili umiejętnie wychodzić spod wysokiego pressingu gospodarzy i niejednokrotnie stwarzali duże niebezpieczeństwo pod bramką Daniela Kajzera, a dowodem na to jest rzut karny wywalczony przez Huberta Krawczuna. Cała akcja zaczęła się od przechwytu Kacpra Filipczyka na połowie rywala i wyprowadzenia na pozycję Marcina Bawolika, który dobrym podaniem obsłużył w polu karnym wbiegającego Huberta Krawczuna. Środkowy pomocnik Olimpii zdecydował się na przyjęcie futbolówki, czym zmylił interweniującego w obronie rywala i został sfaulowany, a chwilę później „jedenastkę” na bramkę zamienił Piotr Kurbiel.

Druga połowa rozpoczęła się od przeprowadzenia 9 zmian w wyjściowym składzie, a w trakcie jej trwania trener Grzegorczyk dokonał kolejnych 4 korekt. W tej odsłonie stroną przeważającą byli Arkowcy, którzy w 79 minucie zdobyli kolejną i jak się później okazało ostatnią bramkę w tym meczu.

Pierwsza połowa była całkiem dobra. Obie drużyny miały swoje sytuacje. Gdybyśmy wyprowadzili lepiej kilka kontr to mogła być bramkowa korzyść. W drugiej połowie dużo zmian, gra wyrównana, ale doznania wizualne były na niższym poziomie.

– krótko podsumował Tomasz Grzegorczyk w rozmowie z portEl.pl.

SPARING #1 – zima 2022

sobota, 22 stycznia, godzina 11:00
NARODOWY STADION RUGBY, ul. KAZIMIERZA GÓRSKIEGO 10, GDYNIA

Arka Gdynia 2:1 (1:1) ZKS Olimpia Elbląg

1:0 – 5 min – Mateusz Stępień
1:1 – 20 min – Piotr Kurbiel (rzut karny)
2:1 – 79 min – Kacper Skóra

SKŁAD (I połowa): Andrzej Witan – Adrian Piekarski, Michał Czarny, Kamil Wenger, Kacper Filipczyk, Marcin Czernis, Joao Guilherme, Hubert Krawczun, Miłosz Kałahur, Marcin Bawolik, Piotr Kurbiel

SKŁAD (II połowa): Paweł Rutkowski – Dawid Wierzba, Michał Czarny (Adrian Piekarski), Kamil Wenger (Hubert Krawczun), Paweł Kazimierowski, Bartłomiej Danowski, Yan Senkevich (Łukasz Pokrywka), Sebastian Milanowski, Jakub Branecki (Dawid Winiarski), Szymon Stanisławski, Patryk Winsztal

Harmonogram gier sparingowych:

• 22.01 (sobota) – Arka Gdynia 2:1 Olimpia Elbląg (w Gdyni, Narodowy Stadion Rugby, 11:00)
  • 28.01 (piątek) – Olimpia Elbląg vs Bałtyk Gdynia (w Elblągu, ul. Skrzydlata 1a, 16:00)
  • 05.02 (sobota) – Olimpia Elbląg vs Stolem Gniewino (w Elblągu, ul. Skrzydlata 1a, 12:00)
  • 08.02 (wtorek) – Pogoń Szczecin vs Olimpia Elbląg (w Szczecinie, 12:00)
  • 12.02 (sobota) – Olimpia Grudziądz vs Olimpia Elbląg (w Świeciu, 12:00)
  • 19.02 (sobota) – Olimpia Elbląg vs GKS Przodkowo (w Elblągu, ul. Skrzydlata 1a, 12:00)
  • 19.02 (sobota) – Olimpia Elbląg vs Jeziorak Iława (w Elblągu, ul. Skrzydlata 1a, 14:00)