Menu Zamknij

PIERWSZY PRZYSTANEK: ARKA GDYNIA

Drużyna Olimpii Elbląg jest już po kilku dniach przygotowań, których zwieńczeniem mają być mecze kontrolne. Pierwszy z serii rozegramy z zespołem walczącym w poprzednim sezonie o awans do najwyższej ligi, Arką Gdynia. To już nie pierwsze tego typu spotkanie w formie przetestowania ustawień taktycznych i rozwiązań ofensywnych pomiędzy tymi ekipami. Mecz-test odbędzie się w tę sobotę o godzinie 11:00 na boisku bocznym GOSIR w Gdyni.


Pewne tradycje są niezmienne jak mówi klasyka i tym razem ma to swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości. Po raz kolejny jest okazja rozegrać mecz sparingowy z I ligową Arką Gdynia, która w dalszym ciągu walczy o powrót do piłkarskiej elity w Polsce. W tym roku nawet byli o krok od awansu, lecz polegli w barażach z Chrobrym Głogów, który zniszczył ich marzenia o promocji do najwyższej klasy rozgrywkowej, w której ostatni raz wystąpili w sezonie 2019/20.

Zespół trenera Ryszarda Tarasiewicza aktualnie stoczył spotkanie towarzyskie z Radunią Stężyca 18 czerwca i zakończyło się bezbramkowym remisem, tak więc do testu z Olimpią Elbląg podejdą o jedno doświadczenie więcej. Dla samej Olimpii to będzie dobra okazja do zweryfikowania swoich nowych nabytków w postaci Macieja Famulaka oraz Marcina Rajcha i Patryka Jakubczyka. A co na temat przygotowań do meczu towarzyskiego mówi sam szkoleniowiec Związkowych?

Mamy za sobą intensywny okres, podczas którego trenowaliśmy dwa razy dziennie. W czasie tych treningów miałem okazję przyjrzeć się zarówno młodzieży z IV ligowych rezerw, zawodnikom, którzy byli już w zespole w zeszłym sezonie jak i kilku testowanym. Z każdego treningu staraliśmy się wyciągnąć max i skupić się na wypracowaniu naszego DNA, dzięki któremu nasze zasady będą widoczne na boisku. Jestem zadowolony, widzę postęp drużyny, wszyscy zmierzamy w tym samym kierunku. Wycisnęliśmy naprawdę dużo z czasu, który do tej pory mieliśmy. Plan, który sobie założyliśmy idzie w dobrym kierunku. Pracujemy nad naszą filozofią gry, co mam nadzieję, będzie widoczne już w jutrzejszym meczu.

 

SPARING #1 | LATO 2022

Arka Gdynia vs ZKS Olimpia Elbląg

SOBOTA, 25 CZERWCA, GODZINA 11:00
BOISKO A GOSIR, ul. olimpijska 5, GDYNIA


Harmonogram meczów sparingowych:

02.07 | Olimpia Elbląg – Sokół Ostróda (w Elblągu)
05.07 | Olimpia Elbląg – Olimpia Grudziądz (w Elblągu)
09.07 | Olimpia Elbląg – Bałtyk Gdynia (w Elblągu)


GŁÓWNYMI SPONSORAMI OLIMPII ELBLĄG SĄ: