Menu Zamknij

Pierwsze zwycięstwo!

W sobotnim starciu dwóch Olimpii - górą elbląska. 3 punkty zostają na A8!

Sobotni mecz z Olimpią Grudziądz dostarczył wielu emocji. Oba zespoły nie składały broni i walczyły o korzystny wynik do ostatnich minut. Zwycięsko z tej rywalizacji wyszli podopieczni trenera Gomułki, zwyciężając 1:0 po bramkce Macieja Famulaka z 29′ gry.

Beniaminek z Grudziądza od pierwszych minut meczu pokazywał, że poprzednie dwa zwycięstwa nie są dziełem przypadku. Pierwszy kwadrans gry to wyrównana walka i próba przedarcia się obu drużyn przez dobrze dysponowane tego dnia linie obrony.

Pierwszy celny strzał w tym meczu odnotowaliśmy w 29′, kiedy Maciej Famulak wywalczył piłkę w środku pola, pobiegł w kierunku bramki i huknął z przed linii pola karnego. Bramkarz z Grudziądza w tej sytuacji okazał się bezradny i musiał wyciągać piłkę z sieci.

Drobny błąd młodzieżowca. Nawet nie błąd techniczny, tylko po prostu poślizgnął się na boisku. A Olimpia kapitalnie zakończyła kontrę – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej Dominik Czaja, szkoleniowiec Olimpii Grudziądz.

Jak się później okazało – trafienie „Famula” z pierwszej połowy było decydujące i dał elblążanom upragnione 3 punkty. W drugiej odsłonie gry obie ekipy atakowały, ale wspomniane wcześniej formacje defensywne obu drużyn nie pozwalały na zbyt wiele pod własnymi bramkami.

W ostatnich minutach gry goście rzucili się do szaleńczych ataków stawiając wszystko na jedną kartę. Momentami chaotyczna gra w obronie Olimpii polegająca na oddalaniu piłki byle dalej od własnej bramki okazała się skuteczna – po końcowym gwizdku sędziego to elblążanie mogli cieszyć się ze zwycięstwa!

Nadchodzący tydzień zapowiada się bardzo ciężko dla Związkowych. Już w środę na wyjeździe zmierzą się w rundzie wstępnej Pucharu Polski z Pogonią Siedlce, a dwa dni później w Częstochowie staną w szranki ze spadkowiczem z Fortuna 1. Ligi – Skrą Częstochowa.

Olimpia Elbląg 1-0 Olimpia Grudziądz
Maciej Famulak 29

Olimpia E.: 27. Andrzej Witan – 13. Michał Kuczałek, 3. Łukasz Sarnowski, 24. Bartłomiej Mruk – 17. Marcel Stefaniak (64, 6. Kamil Bartoś), 16. Maciej Spychała, 7. Kacper Jóźwicki (64, 23. Konrad Łabecki), 10. Jan Sienkiewicz (81, 15. Patryk Jakubczyk), 11. Maciej Famulak, 21. Kacper Filipczyk (81, 28. Ołeksandr Jacenko) – 20. Adam Żak (90, 99. Dominik Kozera).

Olimpia G.: 1. Adrian Olszewski – 99. Sebastian Olszewski, 6. Oskar Sikorski, 4. Damian Kostkowski, 23. Marcin Warcholak – 21. Jan Bonikowski (73, 18. Kacper Jarzec), 20. Damian Vũ Thành, 8. Kamil Kurowski (81, 7. José Cabrera), 80. Mateusz Sopoćko (73, 11. Aghwan Papikjan), 14. Konrad Gutowski – 88. Kostiantyn Czernij (56, 10. Patryk Winsztal).

żółte kartki: Stefaniak, Jóźwicki – Bonikowski, Warcholak, Jarzec, Cabrera.