Menu Zamknij

Pierwsza rozmowa: Kacper Jóźwicki

O pierwsze odczucia z pobytu w Olimpii, plany na nadchodzący sezon oraz wspomnienia z pobytu w Hiszpanii zapytaliśmy nowego pomocnika w zespole – Kacpra Jóźwickiego. Zachęcamy do lektury zapisu z tej rozmowy!

– Kacper, od niedawna jesteś nowym zawodnikiem „Związkowych”. Jak się tu znalazłeś?

9. stycznia przyjechałem do Elbląga na testy, po których klub zdecydował się podpisać ze mną umowę.

– Co ostatecznie zaważyło na tym, że teraz będziemy oglądali Cię w Żółto-biało-niebieskich barwach?

Trenowałem z zespołem przez dwa tygodnie, zagrałem w grze wewnętrznej i sparingu z Arką. Przez ten czas przekonałem sztab, że warto mnie pozyskać do zespołu.

– W trakcie testów dwukrotnie pokonałeś bramkarza Arki w sparingu rozgrywanym w Cetniewie. To musiało być budujące dla testowanego zawodnika. Czy na tym etapie Twój angaż w Olimpii był Twoim zdaniem przesądzony?

Na pewno był to duży plus. Wchodząc do nowego zespołu, każdy chce pokazać się z jak najlepszej strony, zdobyć zaufanie kolegów jak i trenerów. Dwie strzelone bramki zespołowi z pierwszej ligi dodały dużo pewności siebie.

– Jakie są Twoje pierwsze odczucia po dołączeniu do zespołu?

Pierwsze odczucia są bardzo pozytywne. Mamy bardzo dobrą atmosferę w szatni, klub od środka wygląda profesjonalnie.

– Twoje przyjście ma na celu wzmocnienie środa pola – jak oceniasz rywalizację w drużynie w linii pomocy?

Mamy dobrych zawodników na tej pozycji, a dzięki rywalizacji każdy z nas staje się lepszy. Odpowiednia forma każdego z nas na pewno pomoże nam walczyć o 3 punkty w każdym meczu.

– Twoje największe atuty to?

Dobre wyszkolenie techniczne i uniwersalność w środku pola. Mogę grać zarówno jako defensywny jak i ofensywny pomocnik.

– Czego kibice mogą spodziewać się po „Kapim”?

Jedyne co mogę teraz obiecać, to 100% zaangażowania w każdym meczu. Będę chciał grać jak najlepiej i pomóc drużynie osiągać cele.

– Jakie cele stawiasz przed sobą na nadchodzącą rundę wiosenną, ale i na czas pobytu w Elblągu?

Głównym celem będzie wygranie każdego kolejnego meczu, to jest dla nas najważniejsze. Chcę w tym pomóc swoją dobrą postawą na boisku.

– Okres przygotowawczy do nadchodzącej rundy w pełni – jak go oceniasz i jak oceniasz swoje występy w ostatnich sparingach?

Trenujemy bardzo mocno, ale mamy świadomość, że to zaprocentuje w lidze. W sparingach dominujemy i gramy przyjemnie dla oka. Mam nadzieję, że w lidze będzie to jeszcze lepiej wyglądało.

– W Olimpii będziesz występował z siódemką na plecach. Dlaczego akurat ten numer wybrałeś? Czy ta liczba ma dla Ciebie szczególne znaczenie?

Siódemkę przejąłem po Łukaszu Turzynieckim, z którym minąłem się w klubie. Nigdy wcześniej nie grałem z tym numerem. Mam nadzieję, że w Olimpii będzie mi służył.

– W Twoim CV możemy znaleźć grę w Hiszpańskich drużynach młodzieżowych. Jak wspominasz ten okres? Co ten czas dał Ci piłkarsko?

Bardzo pozytywnie wspominam ten okres. Spędziłem w Hiszpanii dwa lata, doświadczyłem innej kultury zarówno w życiu codziennym jak i na boisku. Rozwinąłem się tam piłkarsko, a przede wszystkim zobaczyłem jak wielu chłopaków ma wysokie umiejętności i trzeba ciągle trenować, żeby iść wyżej.

– Kacper, dziękuję za rozmowę! Nie pozostaje mi nic innego jak życzyć Ci powodzenia!

Dziękuję za wywiad i do zobaczenia na A8!

GŁÓWNYMI SPONSORAMI OLIMPII ELBLĄG SĄ: